"Іхтамнєт" у Тимошенко:В "Батьківщині" знайшовся скандальний "кримський міністр"

19 березня 2018, 20:02
Власник сторінки
0
150
 Іхтамнєт  у Тимошенко:В  Батьківщині  знайшовся скандальний  кримський міністр

Про одіозного чиновника часів анексії Криму Сергія Коровченка - протеже Медведчука


Минає четверта річниця анексії Криму. І тільки за останній рік, по суті, можна бачити конкретні кроки по реконструкції цих подій: кволо, важко, але все-таки йде встановлення деталей, ролі ключових осіб. Серйозним матеріалом для такого розслідування (не тільки в рамках кримінальних проваджень) безсумнівну є аудіо-запис розмов радника Путіна Сергія Глазьєва із учасниками операції захоплення Криму у лютому-березні 2014-го року. Відповідні записи оприлюднила Головна військова прокуратура у суді по “справі Януковича”.

Серед фігурантів “плівок Глазьєва” окрім, самого Медведчука, активно політичну діяльність в Україні продовжує тільки начальник головного управління юстиції АР Крим (до 06.03.2014р.) Сергій Коровченко. І що цікаво, на відміну від Медведчука, давній соратник та помічник Андрія Портнова позиціонує себе українським патріотом. Одягаючи вишиванку, він критикує владу та бере участь у публічних заходах, як представник ВО “Батьківщина” по ОВО №210 (м. Прилуки). Цікавий факт, що спільно з Коровченком у партійних заходах бере участь дуже близька до нього людина - Владислава Молчанова, управляючий партнер компанії ”Столиця груп” (скандально відомої у Києві компанії на ринку будівництва). Про все це детально описується в матеріалі видання “Деловая столица” 

У світлі активізації справ щодо анексії Криму (днями вручені підозри суддям КС РФ) прокоментувати ситуацію щодо Сергія Коровченка ми попросили Генерального прокурора України Юрія Луценка.

“Це справа підозри вищого військового керівництва РФ, щодо їхньої ролі в окупації Криму. Усі згадані у плівках Глазьєва особи встановлені і з ними ведуться відповідні процесуальні дії. В залежності від того в якому вони статусі  (процесуальні дії) різняться”, - повідомив Луценко авторові статті.

Для кращого розуміння пікантності ситуації пропонуємо вам фрагмент розмови радника Путіна Сергія Глазьєва із Костянтином Затуліним під час анексії Криму 28 лютого 2014-го року щодо кандидатури Сергія Коровченка.

"Глазьев: Алло, Костя, смотри, я там с Медведчуком сейчас связался, они дадут свои предложения. У них там уже сейчас министр юстиции Крыма, который действующий на сегодняшний день, ну, был у Могилева, - Коровченко Сергей Владимирович. Это их парень, они его хорошо характеризуют. Он сказал, что подтянет команду юридическую. Нам надо этого Коровченко сохранить. Он уже министр юстиции Крыма, чтоб он там и остался .

Глазьев: Вот у меня две кандидатуры, за которые я…. Коровченко - это от Медведчука, а я Разумовского хорошо этого знаю, много лет. Наш абсолютно.

Затулин: Кстати, (неразборчиво), Медведчук он вообще в разгар событий провалился куда-то...

Глазьев: Ну, он хоть и провалился, но команда юридическая у него неплохая. Он целиком на наших позициях. И главное, что он к ВВ (Володимир Путін, - прим) в любой момент попадает, то есть это важный канал влияния.

Затулин: Понятно.

Глазьев: И это им тоже будет полезно.

Затулин: Ладно, давай, хорошо".

https://censor.net.ua/resonance/3040699/hronika_zahvata_kryma_proslushka_sovetnika_putina_chast_1

Як член партії на громадських засадах

Як так виходить, що ставленик Глазьєва на посаду окупаційного “міністра Криму” (а саме його лобіював радник Путіна) Сергій Коровченко публічно представляє ВО “Батьківщину”? Про це автор спершу спробував дізнатися у самій партії та її лідера Юлії Тимошенко. Втім, прес-секретар лідера ВО “Батьківщина” Марина Сорока спершу заявила, що “маячню не коментує і це не її компетенція” та попросила перетелефонувати через декілька днів, щоб уточнити позицію Юлії Володимирівни. Проте після повернення Тимошенко з Мюнхена, Марина Сорока відповіла, що досі не володіє інформацією і відмовилася озвучити позицію лідера партії. А у Центральному штабі на Турівській нам порекомендували уточнити інформацію у Чернігівському обласному осередку партії.

Прес-секретар Чернігівської облорганізації ВО “Батьківщина” Ольга Мороз  підтвердила, що Сергій Коровченко є представником партії ВО “Батьківщина” по ОВО№210 з центром у м. Прилуки. Проте, уточнила, що він “є, як член “Батьківщини”, але він не партієць, він як на громадських засадах буквально…”.

“Просто, якби співпрацює. Він як правозахисник, такого плану”, - додала Мороз, зазначивши, що їй нічого невідомо про згадування Коровченка у “плівках Глазьєва”.

Усі ці спроби з’ясувати, як Коровченко опинився у “Батьківщині” до болю нагадали історію про путінських “ихтамнетов”. Він регулярно бере участь у партійних заходах, його називають представником ВО “Батьківщина” по округу, на центральному рівні партія мовчить, а в місцевому осередку інформацію підтверджують та не можуть чітко пояснити роль та місце одіозного кадра з команди Медведчука. 

Екс-нардеп від ВО “Батьківщини”, кримчанин Андрій Сенченко у розмові з автором не приховував свого здивування, що такі люди, як Коровченко можуть зараз представляти партію. На його думку, усі, хто намагався увійти в окупаційну адміністрацію повинні відповідати. Сенченко переконаний, що Коровченко не має морального права балотуватися в парламент та буде логічно, коли він зазнає обструкції.

“Мене цікавить склад окупаційної влади, і вони повинні відповісти по Закону. Обговорювати хто і якого бандита пролобіював у Криму, мені це не цікаво…Вони для мене усі вороги”, - резюмував політик.

За нашими даними, поява Сергія Коровченка у “Батьківщині” напряму пов’язана із великим впливом на партію вищезгаданої Владислави Молчанової. Саме вона зараз є однієї із головних фінансистів “Батьківщини”. Окрім участі  у партійних заходах в Чернігівській області та в Києві, також фінансуванні окремих масштабних проектів, є інші прямі факти залежності команди Тимошенко від співвласниці скандального бізнесу. Так, за адресою знаходження Благодійного Фонду Владислави Молчанової (м. Київ, вул. Лаврська, 14) розташований офіс столичної організації ВО “Батьківщина”. Але це вже тема для іншого окремого дослідження.

Підозра Сталіну і кого варто боятися колаборантам

Щодо слідства в частині “плівок Глазьєва” відомо, що Прокуратура АР Крим перевіряє причетність колишнього заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова до рішень ВР Криму під час початку окупації. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив заступник прокурора АРК Олександр Удовиченко. У той же час прокурори, що беруть участь у суді над Януковичем, воліють не говорити про конкретні прізвища в рамках розслідування. Як зазначив автору статті прокурор Головної військової прокуратури ГПУ Максим Крим, “там окреме провадження, там інший прокурор, інші слідчий, вони знають ті обставини. Якщо є таке прізвище (Коровченко, - прим.), то думаю, що напевно, це все з’ясується”.

Проте, представник Президента України в АР Крим Борис Бабін критикує кволу роботу кримської прокуратури.

“Вивчіть діяльність наших правоохоронців, особливо прокуратури АРК, чим вона займається окрім підозр Йосифу Віссаріоновичу Сталіну. Просто погляньте  на їх діяльність і вам усе стане зрозуміло. Чому мало хто боїться. Ви погляньте на нашу діяльність в Херсоні. Коли ми прийшли вже два “міністра” арештовані….”, - зазначив нам чиновник.

Бабін також акцентує увагу на тому, що досі немає статті про колабораціонізм і дивується, чому це досі не прописано у Кримінальному кодексі.

Тимошенко доведеться відбілюватися

Прокоментувати ситуацію ми також попросили авторитетних політичних експертів. Автор книги «Анексія: Острів Крим. Хроніки „гібридної війни“ уродженець Криму Тарас Березовець переконаний, що “плівки Глазьєва” відповідають дійсності.

“І по голосам людей і по тому що вони обговорюють. Ці плівки були записані українською розвідкою в ході зими-весни 2014 року. Та ситуація що обговорюється по Криму. Ті розмови що видуються, по Харкову, по Одесі, усе абсолютно оригінально”, - зазначив він.

При цьому, політтехнолог Березовець переконаний, що будь-який фігурант цих плівок зазнає серйозних електоральних втрат.

“Тут справа повинна не про кар’єру йти, а про те, що на основі усього цього можуть бути порушені кримінальні справи, по статті 111 (“державна зрада”) чи по статті 110 “посягання на територіальну цілісність України” Кримінального кодексу. Це тяжкі статті, державна зрада від 12-ти до 14-ти років”, - резюмував експерт.

Політичний експерт Олександр Палій зазначив, що таких представників, як Сергій Коровченко, у “Батьківщині” багато “таких представників , на яких тавра немає, де ставити дуже багато”.

“Почнемо з того, що Портнов це колишній радник Тимошенко. Тому можливо вони думають, що одним зрадником більше, одним менше… Треба, щоб правоохоронні органи займалися, тому що надіятись на совість партії “Батьківщина” це марна справа”, - переконаний Палій.

Політолог Костянтин Матвієнко зазначив, що, перш за все, питання причетності тих чи інших осіб до анексії Криму потрібно вирішувати у юридичній площині: “повинна бути законна реакція правоохоронних органів”.

“Ми не можемо з вами говорити чи треба виконувати Закон. Закон на те і Закон, щоб його виконувати”.

Щодо балотування Сергія Коровченка, то політолог зазначив, що до парламентських виборів ще півтора року і зараз зарано говорити про висування когось від конкретної партій. 

“Треба, поставити відповідне питання обласній організації партії “Батьківщина”, чи є ця людина членом партії, чи вона якимось чином може представлятись від її імені. Тоді відповідна організація чи спростує це чи підтвердить”, - порекомендував Матвієнко.

Та як ми уже раніше писали отримати чітку позицію ВО “Батьківщина” щодо Коровченка ще та задачка.

У той же час політичний аналітик Тарас Чорновіл був куди категоричнішим. Він переконаний, що Юлія Тимошенко буде ігнорувати та відкидати усі звинувачення щодо своїх протеже допоки вина не буде серйозно доведена

“Що стосується ситуації по Коровченку, то важливо, наскільки зараз  Генпрокуратура має матеріали, які мають характер чистої доказової бази в кримінальній справі. Якщо вони мають достатній об’єм саме таких матеріалів, я думаю, що тоді рано чи пізно Юлії Володимирівні доведеться відбілюватись і заявляти, що “нас там не було”.  Він взагалі не наш, його нам приписують і я не здивуюсь якщо вона взагалі зробить заяву, що насправді його підтримує БПП”, - зазначив Чорновіл.

Експерт вважає, що в Україні  “політична реальність абсолютно паралельно відсторонена від реальності практичної, і юридичних, і правових фактів”.

Очевидно, що ситуація ще матиме продовження. Ми будемо уважно слідкувати за розвитком подій. Без належного контролю з боку журналістів та тиску суспільства навряд можна сподіватися, що правоохоронна система запрацює належним чином. Тим більше, коли йдеться про справи тісно зав’язані на політику. Адже сам факт того, що можна бути чиновником в команді Януковича, кандидатом “на міністра” від радника Путіна під час анексії Криму і, як в нічому не бувало після цього робити кар’єру в Україні у вишиванці із патріотичними гаслами, говорить багато про що. І як з таким бекграундом не покритикувати Президента… за кволість у питанні повернення Криму.

Жодного слова про те, коли закінчиться війна. Не прозвучало конкретної відповіді і про повернення АР Крим”, - пише Сергій Коровченко на своїй сторінці в мережі “Фейсбук” про прес-конференцію Петра Порошенка.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Медведчук,Сергей Глазьев,Крим
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.