Україна втратила 65 позицій за індексом екологічної ефективності

31 января 2018, 13:58
Владелец страницы
Політик
4
6407

Центром екологічної політики та права при Єльському університеті опубліковано результати глобального дослідження та рейтинг країн світу за рівнем екологічної ефективності.


Цей показник відображає досягнення країн у сфері управління природними ресурсами та їх раціонального використання.

За підсумками 2017 року Україна втратила 65 позицій, опинившись на 109 місці серед 180 країн світу. Ми відкотились майже по всіх показниках, включаючи якість води та чистоту повітря. Рейтинг будується на підставі критеріїв, які об’єднані по категоріях. Аналіз даних показників дозволяє визначити не лише екологічну ефективність країни, а і її сильні та слабкі сторони щодо природокористування.

Якщо говорити більш детально про Україну, спостерігається динаміка падіння всіх груп показників за виключенням водних ресурсів та рибальства. Україна втратила 49,9 пунктів за показником зміни клімату та енергетики. Цей показник демонструє значне збільшення рівня інтенсивності викидів вуглецю на одиницю ВВП. За показником якості повітря та рівня його забруднення небезпечними речовинами Україна втратила 20 пунктів, 26,3 пункти - в категорії якості води та санітарії, 33 пункти - в категорії ліси і 16,5 пунктів - в категорії охорона природи та біологічного різноманіття. Все це говорить про значний крок України назад та неефективну екологічну політику.  

Зміна рейтингу окремих критеріїв в порівнянні із 2016 роком (за підсумками 2015)

Для порівняння, за підсумками 2015 року, під час мого перебування на посаді Міністра екології України, ми піднялись на 44 позицію із 180 країн світу. Україна тоді здійснила якісний стрибок, увійшовши до списку п’ятдесяти країн-лідерів за рівнем екологічної ефективності.


Україна в рейтингу EPI (Environmental performance index)

Сьогодні потрібно докорінно переглянути політику у сфері екології та провести роботу над помилками. Згідно досліджень Єльського університету, ми рухаємось до краху екологічної системи та підриву здоров’я населення. Середньостатистичний українець живе 66 років, за цим показником нас обігнали навіть такі країни, як Гондурас та Гватемала.

Недбале ставлення до екології країни підриває національну безпеку та руйнує фундамент майбутнього покоління. 


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.