Вуса, лапи, хвіст. Хто покусає депутатів перший?

08 листопада 2017, 17:37
Власник сторінки
Громадський діяч, адвокат
0
97

Напевно, в Україні вже немає ніяких проблем - залишились тільки песики і кішки. Як справжній любитель кішок, не міг пройти повз такої новини.

Якщо коротко і по суті, то депутати вигадали новий спосіб залізти до нас в кишені. На цей раз пропонують ввести обов’язкову реєстрацію на домашніх тварин. За відмову від реєстрації, стерилізації, продаж з рук – величезні штрафи, а саме від 3 400 грн до 20 400 грн.

Щоб головою думати – треба її мати. Група народних депутатів (більшість - це депутати з фракції «Блок Петра Порошенка») зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин)» (№7220), за яким і свійські, і безпритульні тварини мають бути зареєстровані.

Картинки по запросу реєстрація домашніх тварин в україні

Безхатьків реєструватимуть безкоштовно, свійських – за рахунок господаря – 170 грн за одну одиницю. За відмову від реєстрації будуть штрафувати. Крім того, проект закону передбачає, що супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 18-річного віку.

За документом, реєстрації будуть підлягати всі тварини, віком від 2 місяців – після неї тварині видадуть довічний порядковий номер, який прикріплюватиметься до нашийника. При цьому буде введений новий збір на домашніх собак і котів в розмірі 180 гривень.

Крім того, українців зобов’яжуть при переїзді повідомляти в 5-денний термін ветеринарну службу про наявність у них вихованців. Введуть обов’язкове відвідування ветеринарних клінік – не рідше, ніж раз на три роки, заборонять розводити потомство на дому – це доведеться робити виключно в ліцензованих племінних розплідниках і кінологічних клубах, що мають ліцензію.

Картинки по запросу реєстрація домашніх тварин в україні

Контроль за дотриманням всіх нововведень пропонується покласти на Нацполіцію (бо на кого ж покластись, як не на доблесних людей у формі, рятуючих котиків і білочок по парках міст??). Вони зможуть приходити до вас додому і перевіряти, чи носить ваш власний  кіт нашийник та чи в належних умовах утримується собака, чи не виникло у домашньої тварини “незаконної” вагітності, а також тимчасово вилучати тварин до суду. Ну що, з чим будете зустрічати поліцію вдома, коли завітають з таким візитом? Добре, ніхто не буде вриватися до вас у квартиру, щоб перевірити наявність чіпу у вашої киці, бо у поліцейських нема і не буде таких повноважень. По факту, звичайні власники тварин навіть не помітять докорінних змін. Зате є і плюс: ваша дивна сусідка вже не зможе перетворити свою оселю у собачий чи котячий притон. 

Картинки по запросу новий законопроект про реєстрацію тварин

Є багато помилок, які не дадуть можливості працювати даному законопроекту. Держава хоче навантажити власників відповідальністю, збирати з них гроші, але не збирається давати віддачу.

Також варто нагадати, що відповідно до чинного законодавства, тварини – то річ, тому некоректно навантажувати річ майновими правами, а саме це відбувається зараз.

Взагалі законопроект досить дивний і після негативної реакції в суспільстві вже деякі «автори» відкликали свої підписи. Деякі взагалі почали розповідати про те, що не розуміли що саме підписували. Все як завжди…

 Все ж таки, кого каструвати, панове депутати? 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.