Кіт у мішку або за що проголосувала Рада у четвер

20 жовтня 2017, 17:18
Власник сторінки
Хірург
0
84

Під гаслом медичної реформи депутати проголосували за зміну системи фінансування сфери охорони здоров’я, не знаючи реальних цифр.

У законопроекті №6327, який просувавться МОЗом є кардинальне нововведення, яке до цього в українських реаліях жодного разу не ініціювалось. Держава тепер фінансуватиме медичні заклади не через розрахунок кількості ліжко-місць, а через надання медичних послуг кожним закладом.

Зі слів керівництва МОЗу, така інновація врятує всю систему охорони здоров’я. Перехід на оплату за медичні послуги є основоположним у законопроекті №6327. Уляна Супрун неодноразово заявляла, що такий метод є відмовою від радянської системи охорони здоров’я.

Проте, в українських реаліях ще ніхто не пробував переходу на таку систему. МОЗ без аналізу кейсів пілотних проектів, яких навіть не проводилось, заявляє, що оплата за медичну послугу стане найуспішнішою за всі роки. Проте, в цієї ініціативи насправді більш туманне майбутнє, ніж нам говорять. Перші кроки МОЗу показують, що чиновники Міністерства самі мало розуміють масштабність ініціативи, тому навіть на стадії написання законопроекту допустились грубих помилок. Ми ж розуміємо, що неточності в законі спричинять погану його імплементацію.

Усунувши механізм співоплати, у законопроекті залишилися лише чисто платні або безоплатні для громадян послуги, проте про реальні цифри ні в міністерстві, ні особисто в.о. міністра охорони здоров’я жодного разу не згадувала.

Єдиною, хто потурбувався про право українців знати що на них чекає під виглядом медреформи стала Голова профільного комітету ВРУ Ольга Богомолець. За її даними спеціалізована медична допомога середньої складності тепер обійдеться українцям щонайменше у 25 тис гривень, що, певна річ, не надто тішить громадян.

Прикро визнавати, але ми прийшли в ту реальність, коли абсолютно платна медицина в Україні стала реальністю. Незважаючи на всі заяви про гарантії від держави.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.