Дореформувались: українці визнали, що ситуація в медицині різко погіршується

10 октября 2017, 16:24
Владелец страницы
Юридичний консультант
1
398

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», 50% українців вважають, що ситуація в медицині погіршилась

Протягом останнього часу ми постійно чуємо про реформування системи охорони здоров’я в Україні. Політики часто заявляють що постійні покращення в галузі. Люди практично кожного дня чують подібні заяви.

Проте, мало хто з політиків хоче слухати українців. А половина наших громадян відчуває, що ситуація в медицині тільки погіршилась. Ще 30% людей вважають, що ситуація абсолютно не змінилась. Тобто ефекту від реформ немає. Але в нашому випадку навіть стояння на місці з кожним роком погіршує ситуацію.

Держава має кардинально змінити своє ставлення до української медицини. Бо тільки для 9% опитаних українців якість медицини стала кращою під час проведення реформ.

Дані опитування показують, що дві третини українців з нетерпінням очікують запровадження обов’язкового страхування. Проте, МОЗ не чує запитів людей. У Міністерства є своє бачення реформування галузі воно не співпадає з потребами громадян. Бо замість страхування нам підсовують платну медицину у вигляді співоплати, яку хоч і прибрали з тексту законопроекту, але суть не змінилась. Бо держава гарантує лише невеликий перелік медичних послуг, за які люди не будуть платити. За решту ж – прийдеться витягувати зі своєї кишені, навіть якщо це останні гроші. А хто заплатити не зможе – не зможе і отримати допомогу.

Важливо, що та ж половина українців з нетерпінням чекають запровадження стандартизованих протоколів на базі «доказової медицини». Проте, МОЗ не чує потреб населення. Бо працівники міністерства вважають, що для українських лікарів достатньо буде ознайомитись з відповідними європейськими чи американськими протоколами. Хто перекладатиме їх на українську мову – МОЗ відповіді не надає.

Незважаючи на всі реформи, ситуація в українській медицині лише погіршується. Опитування українців є підтвердженням цього. Крім того, реформи МОЗу рухаються абсолютно не в тому напрямку, на який очікують українці. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: МОЗ,медицинская реформа,медична реформа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.