Лікарям досі не виплачують зарплати

06 жовтня 2017, 13:49
Власник сторінки
Педіатр, лікарня ISIDA
0
220

Медиків обманули, коли пообіцяли виплатити заборгованість по зарплаті до 1 жовтня

З часу проведення протесту медиків під Верховною Радою вже пройшло більше трьох тижнів. Одна з причин, що змусила тисячі медиків до такого радикального кроку, були численні заборгованості по зарплаті.

Відповідно до наданої структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій інформації, незабезпеченість комунальних закладів охорони здоров’я фондом оплати праці з нарахуваннями на 2017 р. становить 2,8 млрд грн.

Після акції протесту, медикам пообіцяли, що вся заборгованість буде закритою до 1 жовтня. Очевидно, що такі заяви були зроблені через значний резонанс та неабиякий переляк, що протести медиків будуть продовжуватись. Але, по факту вийшло, що обіцянка як цяцянка – захотів дав, захотів – забрав.

27 вересня Уряд ухвалив розпорядження, яке за словами в.о. Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун, мало б погасити всю заборгованість по зарплатам. Проте, сума, яка виділилась Урядом є доволі смішною, порівняно з цифрою загальних невиплат зарплат. На все про все, а також для фінансування програми по лікуванню лікування ниркової недостатності та діабету Уряд виділив аж 559,2 мільйони гривень. Цікаво, як також сумою вони планують покрити заборгованість по зарплатам майже в 3 млрд грн?

Збрехавши про абсолютне погашення заборгованості, МОЗ збрехав і про терміни. Бо зараз вже жовтень місяць, а кошти досі не надійшли в регіони. Ба більше, лише сьогодні (6 жовтня) Уляна Супрун заявила, що бюджетний комітет погодив перерозподіл субвенції на виплату зарплат медикам. Тобто тільки тепер ці гроші будуть перенаправлені у регіони. А до моменту коли вони потраплять в руки медиків пройде ще певний час. Про те, що цих коштів не вистачить, щоб розрахуватись зі всіма медиками, Уляна Супрун воліє мовчати. Адже це прямі докази, як мінімум, порушень обіцянок, а як максимум, некомпетентності людей, які мають відповідати за систему охорони здоров’я.

Пані Супрун виправдовується, що це тільки перший транш. А всю заборгованість цього разу обіцяє виплатити вже до кінця цього року. Цікаво, навіщо було давати обіцянки про те, що гроші медики отримають до 1 жовтня. І чи можемо ми після цього знову вірити Супрун? Бо, як кажуть, хто збрехав один, продовжить брехати і надалі.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.