Один у полі не воїн

2 октября 2017, 17:08
Юридичний консультант
0
44

Ініціатива Мінінфраструктури запровадити прозорі правила конкуренції на ринку авіаперевізників повинна бути підтримана.

Розвинена система авіасполучень сьогодні є атрибутом усіх передових економік світу. Епоха довготривалих поїздок минула з визнанням літаків найбільш популярним видом транспорту серед підприємців - людей, які власне, цей розвиток економіки і забезпечують.

Про потребу залучати інвестиції в Україну неодноразово згадувалося у виступах найвищого керівництва країною. Крім цього, наші міжнародні партнери й кредитори неодноразово наголошували на необхідності розвивати малий і середній бізнес. Проте досвід прогресивних держав свідчить, що цей розвиток відбувається синхронно з розбудовою мережі внутрішніх авіашляхів.

Так до прикладу, у США сьогодні 614 міст поєднані між собою мережею внутрішніх рейсів, в Австралії - 144 міста. Розвиток мережі авіасполучень всередині держави є однією з головних характеристик зростаючої економіки Індії. В Україні ж, домівці для 45 мільйонів людей, як на це звертає увагу провідний англійський журнал The Economist, лише в 9 містах функціонують аеропорти.

Головною проблемою, і це не буде секретом для українців, є зав’язаність і зовнішніх, і внутрішніх перевезень на одному власникові. Мова йде про МАУ і Дніпроавіа, які сукупно контролюють 89% галузі.

Безпрецедентний випадок з зосередженням контролю над усіма повітряними шляхами фактично в одних руках вже не раз ставав предметом критики України з боку міжнародних партнерів.

Сам факт публікації про це матеріалу в настільки впливовому виданні як The Economist вже грає нам не на користь, тим самим підриваючи репутацію України в очах західного читача. Мовляв, “як можна інвестувати в державу, де ринок авіаперевезень настільки корумпований, що належить одному олігарху?”.

Єдина спроба боротися з монопольним становищем МАУ спостерігається лише в діях керівництва Міністерства інфраструктури, де В. Омелян, схоже єдиний усвідомлює всі переваги, що може отримати Україна в майбутньому, очистивши небо від імперії Ігора Коломойського, і розвинувши мережу внутрішніх авіасполучень. Проте, щоб досягти успіху в цій справі Мінінфраструктури необхідно бути підтриманим і Антимонопольним Комітетом, і іншими органами, що прямо чи опосередковано можуть вплинути на вирішення проблеми. Тільки системними діями можна викорінити системну корупцію.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.