Попри старанність МОЗу переконати усіх і кожного в неможливості медреформи без грошей українців, законопроект 7065 доводить протилежне.
Зареєстрований у Верховній Раді 4 вересня, законопроект про організацію медичного обслуговування населення в Україні містить низку нововведень, що сміливо можна назвати альтернативою медреформі Супрун. Проте головною відмінністю даного проекту закону від урядового аналога є фактичне збереження безкоштовної медицини.
Як виявилося шлях всеосяжних і широкомасштабних скорочень, закриття закладів медобслуговування та введення платних медичних послуг - не єдиний спосіб знайти гроші для реформування сфери охорони здоров’я. В якості альтернативи профільний Комітет ВРУ пропонує зафіксувати фінансування медицини на рівні не нижчому 6% від ВВП.
Тобто фактично, плата за послуги існуватиме, що покращує їхню якість, проте сплачуватиме її держава. Т
Такий розподіл обов’язків є достатньо справедливим, особливо зважаючи на той факт, що єдиний соціальний внесок ніхто не відміняв, а він, серед іншого, покриває оплату медицини.
Відтак, за сприятливих умов, якщо авторам законопроекту вдасться заручитися підтримкою парламентської більшості, в недалекому майбутньому за дійсно якісні послуги і з первинної, і спеціалізованої медичної допомоги громадянам не доведеться сплачувати.
Окремо варто підкреслити, що даний законопроект не передбачає нелюдської конкуренції для лікарів, на відміну від мозівського.
Про більше деталей можна дізнатися з самого тексту законопроекту, що доступний на сайті Верховної Ради.
З-поміж деталей, які особливо кидаютья в очі, зваженість усіх позицій при розробці концепції реформи. Таким чином, даний варіант реформування сфери охорони здоров’я відповідає інтересам усіх зацікавлених сторін.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.