Власник сторінки
Народний депутат України, заступник лідера Радикальної партії Олега Ляшка
156 років тому було скасоване кріпосне право, але нинішня влада хоче по факту його повернути. Зробити людей праці рабами роботодавців.
Вдумайтесь, який новий Трудовий кодекс вони пропонують! Це просто не налазить на голову.
Стаття 86 проекту допускає можливість свавільних масових скорочень працівників по волі роботодавця без жодних варіантів їх захисту.
Стаття 92 проекту дозволяє роботодавцям звільняти працівників, що обслуговують фінансові та матеріальні цінності, за втратою довіри, навіть якщо це взагалі і не пов'язано із роботою.
Стаття 92 проекту дозволяє роботодавцю звільняти працівника за скоєння «аморального вчинку», навіть якщо цей вчинок зроблений і не на роботі. Зрозуміло, що тут «аморальність» чи «не аморальність» буде визначати сам роботодавець одноосібно.
Стаття 158 проекту допускає залучення окремих категорій працівників до роботи у вихідні та святкові дні без їхньої згоди.
Та ж Стаття 158 проекту позбавляє працівників подвійної оплати за роботу у вихідні дні.
Стаття 65 проекту дозволяє роботодавцю переводити працівників на інше місце роботи (навіть в інше місто) без їхньої згоди.
Стаття 30 проекту дозволяє роботодавцям протягом усього робочого дня вести відеоспостереження за своїми працівниками та робити аудіо записи їх розмов, брутально нехтуючи при цьому елементарними правами людини на приватне життя.
Стаття 108 проекту брутально позбавляє матерів-одиначок існуючого на даний час захисту та дозволяє роботодавцям їх звільняти під будь-яким приводом.
Стаття 291 проекту дозволяє залучати жінок з дітьми до нічних робіт, робіт у вихідні та святкові дні та до надурочних робіт, позбавляючи жінок з дітьми гарантій захисту, що діють на цей час.
Стаття 58 проекту фіксує те, що трудовий договір видається працівникові протягом 7 днів з моменту початку його роботи, тобто, фактично, це спонукає роботодавців до тотального застосування «кидальних» схем, де працівники будуть працювати 6 днів, а потім будуть викинуті з роботи через те, що «не підійшли до цієї роботи».
Однією з найбільш кричущих є норма, що міститься у Статті 12 проекту, де весь нормативний обсяг трудового регулювання, що виходить за межі Трудового кодексу, перекладається на так звані «нормативні акти роботодавця», які приймаються роботодавцями в одноосібному порядку та не потребують погодження з профспілками.
Взагалі, права профспілок суттєво в цьому проекті обмежуються. Цілих 52 статті проекту Трудового кодексу встановлюють погодження тих чи інших дій роботодавця із «профспілковим комітетом», який зазначений в однині. Без сумніву, це робиться лише для того, щоб спонукати роботодавців створювати свої «кишенькові» профспілки з трьох осіб та «погоджувати» із ними усі важливі питання трудового процесу.
Є безліч не менш драконівських норм в цьому проекті Трудового кодексу, що спрямовані на погіршення умов праці, у тому числі, й неповнолітніх дітей. Зокрема, йдеться про скасування заборони встановлювати для дітей віком від 15 до 16 років так званого випробувального терміну, що неминуче призведе до посилення експлуатації дитячої праці та розповсюдження «кидальних схем» і в цій площині трудових відносин.
Смерть усім, хто на перешкоді здобуття вольностей трудового люду!
Андрій Лозовий,
Народний депутат України,
Заступник лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка
Источник: http://korrespondent.net/url.hnd?url=http://censor.net.ua/b5724
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.