Діалог влади з громадою вирішить всі спірні моменти в питанні об’єднання громад

28 июля 2016, 09:58
0
15

В Україні розпочався процес децентралізації, в рамках якого на Вінниччині вже створено дві об’єднані громади

Наразі гостро стоїть питання об’єднання громад Парпурівецької та Сокиринецької сільських рад, що знаходяться на території Вінницького району. Між громадами існує ряд протирічь. Зокрема, мешканці сіл Парпурівці та Майдана Чапельського хочуть приєднатися до ОТГ з центром в Луці-Мелешківській, створення якого планується, а мешканці села Хиженці - до Сокиренець.

Кожна сторона має свої аргументи і при об’єднанні громад їх необхідно враховувати. Наприклад, жителі Майдану Чапельського та Парпурівців говорять, що їм зручніше добиратися до Луки-Мелешківської, а їх діти навчаються у місцевій школі. На жаль, жителям Майдану Чапельського та Парпурівців відмовили, мотивуючи це тим, що законодавство забороняє розділяти села, які відносяться до однієї сільради між різними об’єднаними територіальними громадами.

Натомість експерти з питань децентралізації говорять, що процедура розділу громад існує, для цього потрібно лише рішення сесії ради.  Отже механізм вирішення проблеми є.

Вважаю, що необхідно приділяти увагу рівню вдоволення процесом об’єднання громади місцевим жителям. Без підтримки людей важко ефективно та продуктивно розвивати село.

Можливим виходом з ситуації, яка сьогодні склалась в Парпурівецькій та Сокиринецькій громадах, є проведення голосування, наприклад, таємного.

Люди повинні висловити свою точку зору, а ми до неї дослухаємося.

Діалог влади з громадою вирішить усі спірні та проблемні питання.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.