Політичне задзеркалля: у провінції купують не виборців, а депутатів

8 декабря 2015, 10:39
Владелец страницы
0
17
Політичне задзеркалля: у провінції купують не виборців, а депутатів

Йдучи на ці вибори до Доманівської районної ради, я прагнув перш за все здобути виборчий досвід, а як виборці оберуть, то намагатися нести зміни в районі.


Статус депутата районної ради допомагає у вирішенні багатьох питань на місцевому рівні (соціальних, побутових та інших). 


Але я зіткнувся з тими проблемами, які висвітлюють в новинах. Це «закулісні ігри», кулуарні домовленості, підкуп. Причому підкуп, як до виборів - виборців, так і після виборів - депутатів. В першому - зрозуміло для чого підкуп, щоб стати самим депутатами. А от у другому, зараз спробую пояснити. 


Насправді неважливо до якої ради депутат належить, Верховної чи районної, інтриги скрізь великі, а відмінність - у фінансових сумах та у піарі того чи іншого чиновника. Тому одні депутати «домовляються» з іншими і часто дають їм кошти (хабарі), щоб ті голосували за «правильного» голову чи приймали «правильні» рішення. 

У Верховній Раді України таких депутатів називають «тушками», а в місцевих радах, як їх назвати? Як називати цих людей, котрі «набивають собі ціну», щоб дорожче продатися? 


Це є проблема, але її суть в тому, що «представники громади», які таким чином приходять до влади, будуть перейматися лише за своє особисте матеріальне становище. Вони будуть повертати вкладені кошти у виборчу кампанію і це все за рахунок місцевого бюджету. Дійсно, напряму ніхто нічого красти не буде, але відмивання коштів, різноманітні відкати ще ніхто не відміняв. 


Мені особисто пропонували зустрітися з певними людьми для отримання грошової «допомоги», «подарунку» за «правильне» голосування під час обрання голови райради. 

Я відмовився йти на зустріч з цим «депутатом». Дуже прикро, що люди обрали знову не тих. І це не лише на Доманівщині, а й в цілому по Україні. Але ще більш прикро, що патріоти так і не змогли нав`язати політичну боротьбу, щоб змінити систему. Звісно, проти фінансово-олігархічних груп важко боротися, але це не може бути виправданням. 

Так, є об`єктивні причини, чому патріоти зазнають поразок в політичній боротьбі: це і репресії проти патріотів, і війна забрала багатьох. 

Але роздрібленість в патріотичних колах, дріб`язковість деяких «лідерів», котрі ставлять власні амбіції вище національних інтересів, не дають змоги для об`єднання в єдину силу для побудови могутньої України.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.