Корупція класу люкс: як регіональні чиновники будують власні фінансові піраміди

29 января 2016, 19:49
Владелец страницы
0
33

Селище міського типу Доманівка Миколаївської області – окреме князівство, яке відірване від України в освітній галузі. Де керуються не Законами України «Про освіту». Навіть не моральними принципами

Всі бюджетні установи в галузі медицини, освіти, культури, які фінансуються з районного бюджету на 2016 рік отримали коштів менше порівняно з 2015роком.


Усі, крім районної ради-вона отримала найбільше коштів.  Про що свідчить цей факт? Хто ближче до розподілу фінансів, хто сидить на грошових потоках, той себе не обділить.


Тільки-но почав працювати депутатський корпус сьомого скликання одразу на ІІ позачерговій сесії було поставлено на обговорення питання про здійснення виплати надбавки за високі досягнення у праці у розмірі 50% посадового окладу голові Доманівської районної ради Кушніру Т.Л.(колишній регіонал) та заступнику голови районної ради Мазаловій Н.А. А також виплата премії до державних і професійних свят в межах економії фонду оплати праці.


Зрозуміло, що «регіоналівська» більшість проголосувала «за».


І це в той час, коли місцеві чиновники постійно повторюють:  - Немає грошей!


Так, працівники освіти не отримували ні індексацію на заробітну плату, ні 20% за престижність.Також було знято 50% оплати  вчителям за високі досягнення (конкурси, олімпіади, тощо). Обурення освітян досягло таких меж, що змусило вийти на акцію протесту на початку грудня 2015 року. Хоча до 2010 року вчителі отримували 20% надбавки, бо-це не премія, а гарантована державою оплата за престижність учительської роботи. А тут раптом 50% оплати до зарплати та ще і премії із фонду економії оплати праці. Це ж із чиєї праці така економія?


А ще виявляється наприкінці 2015року з`явилися «вільні залишки» - 700 тис. грн. У 2014 році за складність і напруженість у роботі надбавку до заробітної плати отримали… ні не вчителі і директора, а головний бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації - Матвєєва С.М.


Тепер районний відділ освіти лише турбується про закупівлю пального на опалювальний період, а забрані учительські кошти витрачає на «чесні закупівлі». Нонсенс, але в нашому Доманівському районі - це вже така  традиція.


Із 1 жовтня 2015року почала існувати нова освітня структура – комунальна установа Доманівський освітній центр (далі ДОЦ). З жовтня по грудень працювали лише два працівника - це директор і бухгалтер. Три місяці ці люди отримували зарплату за ніщо. Такий висновок зробили більшість депутатів Доманівської районної ради, заслухавши звіт директора ДОЦ Святченко І.К.


Цей дублюючий орган (ДОЦ перебрала всі функції відділу освіти) буде фінансуватися з місцевого бюджету. І стане такою собі «гирею» в районній освіті, котра на своє існування буде поглинати освітні субвенції.


ДОЦ – це логістична структура в районній освіті. Дуже вже коштовна логістика. В ідеалі подається комунальна установа  Доманівський освітній центр, як новітня структура, котра буде займатися збереженням, економією коштів та бухгалтерським обліком. Але якщо досконало переглянути Статут та Положення ДОЦ про відділи: «Господарське обслуговування», «Фінансове забезпечення», «Доманівська районна психолого-медико-педагогічна консультація» (далі ПМПК), «Консультативно-консалтинговий», то стає зрозуміло, що це дуже «шикарна» логістика. Це те саме, що доправляти продовольство в зону АТО на  Ferrari . 


Крім того, Статут комунальної установи ДОЦ розроблений із деяким порушенням Законів України: 

Закон України «Про освіту», Закон України  «Про загальну середню освіту», Закон України «Про місцеве самоврядування»,  Постанова КМУ №228 від 28.02.2002р.


Та й реальний механізм виконання роботи відділів установи незрозумілий не лише для депутатів Доманівської райради і пересічних громадян, а і для керівника ДОЦ. Кількість працівників збільшиться у два рази, ніж зараз є у відділі освіти. Матеріально-технічне забезпечення теж збільшиться у рази (принаймні так повинно бути за Статутом ДОЦ). А де ж візьмуться кошти, яких катастрофічно не вистачає у місцевому бюджеті?

ДОЦ бере на себе функції адміністрації шкіл району. Керує у фінансовій сфері, господарській.  У цих школах основний тягар ляже на завгоспів. Це вони будуть займатися паперовим бюрократизмом (що і  коли їм потрібно купити, доставити, зробити). І завжди будуть «крайні», бо ДОЦ збирає папірці і обіцяє виконати те чи інше прохання. А чи виконає?

 

Директора цих шкіл уже не потрібні. Вони просто стають зайвими. Їх функції може виконувати завуч.


«Психолого-медико-педагогічна консультація» (ПМПК) – там така матеріально-технічна база потрібна! Що найменше три кімнати 18-20 кв. м, санітарний блок, шафи, килими, стільці, іграшки, комп`ютери, оргтехніка, відеосистема, дзеркало Гезелла (вікно одностороннього бачення), етажерки, стелажі, кушетка, пелинальний стіл, дидактичний матеріал, методична література і т.д. Для дорослих одні меблі, для дітей інші. Фінансується за рахунок коштів засновника (райрада).

Склад консультантів районної ПМПК: учитель - дефектолог, практичний психолог (2 чол.), лікар - психіатр, лікар – невролог. Інші спеціалісти залучаються до роботи на умовах погодинної оплати праці.


З цього переліку хоча б третю частину в школи.  У нас же є діти з особливими освітніми потребами, а матеріального забезпечення немає.


Консультативно-консалтинговий відділ ДОЦ. Ось тут саме цікаве. Консалтинг   ( англ.  consulting  - консультування)    - діяльність з консультування керівників, управлінців з широкого кола питань у сфері фінансової, комерційної, юридичної, технологічної, технічної,   експертної   діяльності. 


Тому цей відділ повинен був би мати назву без «наворотів» - це  Консультативно-консультативний відділ ДОЦ.                                

Консультування це професійна послуга, а послуги завжди платні. Цей відділ був створений на базі методичного кабінету відділу освіти РДА. Так з кого вони будуть брати гроші за консультації? З учителів, директорів, батьків учнів?


Консалтинг- центри консультують бізнес структури, громадські організації. А хіба школи в нашій країні вже не державні? Принаймні в Доманівському районі - це ще державні освітні заклади.

Мабуть у когось виникло велике бажання перетворити цей відділ у свою власну бізнес структуру.


ДОЦ співпрацює з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Завідувач цього відділу призначається на посаду, або звільняється за погодженням Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Завідувач звітує перед директором ДОЦ і Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти про результати діяльності консультативно-консалтингового відділу. Колегіальним органом керівництва відділу є науково-методична рада. Створюються лабораторії, центри, сектори. Проводиться дослідно-експериментальна, науково-пошукова робота і т.д.


Цікаво, а чи є у комунальної установи ДОЦ, на все це, Ліцензія Міністерства освіти і науки України? Чи в них Ліцензія одна на двох з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти?


ДОЦ організовує і проводить міжнародні науково-методичні семінари, конференції, практикуми, обмін і взаємне стажування працівників, бере участь у міжнародних науково-методичних заходах.


Це все типові дії громадської організації, для задоволення власних амбіцій.


Весь цивілізований світ організовує освітню систему ШКОЛА-МІНІСТЕРСТВО. Де головним в освіті є учень, забезпечення якого всім необхідним для навчання і розвитку (розумового, фізичного, психічного) стоїть на першому місці. А це означає, що в першу чергу фонд заробітної плати має складати 10% , а 90% - це фінансування матеріально-технічної бази школи. А в Доманівському районі все навпаки. Не зрозуміло, яким чином іде розподіл коштів школам Доманівського району. На якій основі, забирають в однієї школи і віддають іншій? Чому саме тій? На які потреби? Фінансування в освітній галузі району має бути таким, щоб задовольнити матеріально -технічні потреби всіх  навчальних закладів району. А натомість нам запропонували  ДОЦ, котрий буде займатися лише перерозподілом коштів, тендерами. А відповідальність в разі чого нестимуть або самі директори шкіл, або завідуючий відділом освіти РДА.


І  дивує те, що органи місцевого самоврядування не переймаються, як організувати безкоштовне харчування для всіх учнів 1-4кл., а вирішують, як забезпечити умови праці комунальної установи ДОЦ - в розкошах і з автопарком. 

 

          

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.