Настав час створити Громаду господарів рідного Києва!

11 октября 2015, 18:12
Владелец страницы
Глава совета Политической партии местного самоуправления
0
30
Настав час створити Громаду господарів рідного Києва!
Київу потрібна територіальна Громада, яка отримає повноваження та бюджетні ресурси

Звернення кандидата в мери Києва, голови Ради Політичної партії місцевого самоврядування Олександра Кондрашова до мешканців столиці.

Друзі!

Двадцять п’ятого жовтня 2015 року, вже за два тижні, кожен з Вас знов постане перед нелегким вибором: кому з кандидатів в мери довірити подальшу долю рідного Києва. 

І знов, кожного з Вас, долатимуть сумніви: а чи виконає той чи інший кандидат свої обіцянки, а чи є у нього необхідні знання, практичний досвід, а головне – воля до корінних, ефективних змін на користь кожного з нас, та міста в цілому? 

Чи в змозі той, хто сьогодні знов обіцяє навести лад в столиці за лічені дні та надати киянам право буди господарями в місті, реалізувати справжню децентралізацію влади та фінансових ресурсів на користь домових, вуличних комітетів, Громади районів та міста? Чи дозволить кожному киянину взяти і зробити самому за кошти київського бюджету своє життя кращим: відремонтувати будинки, облаштувати парки та сквери, підняти заробітні плати та пенсії, позбавитися незаконних забудов, обрати постачальників послуг ЖКХ, які запропонують обґрунтовані доступні тарифи та якість послуг?

Наскільки реальні задекларовані кандидатами плани «А», «Б», «С», та чи не є всі ці плани черговою передвиборчою оманою киян заради подальшого пограбування нашого з вами міста-красуня, розбазарювання землі та майна, встановлення ще більш жорсткої концентрації влади в руках мера та його політичної сили, яка потрапить до Київради?

Це дуже важливі питання, на які кожен з вас має знайти відповідь перед тим, як віддати свій голос. В іншому випадку, ці вибори стануть лише черговим етапом зубожіння, економічної, соціальної кризи, ще більш цинічного гноблення новою владою наших з вами конституційних прав та свобод.

Сьогодні, я маю честь представити вам короткі тези Концепції формування громади Києва, яка розроблена провідними науковцями України, членами Науково-експертної ради Політичної партії місцевого самоврядування. За цими правилами вже кілька десятиліть живуть та процвітають міста розвинених країн світу. 

Впровадити цей досвід в Україні донині так й не відважився жоден мер Києва, жодна політична партія, адже реалізація цієї Концепції миттєво позбавить чиновників-корупціонерів та депутатів-популістів можливості грабувати Київ.

Ми розробили Концепцію формування Громади Києва з наданням їй офіційного юридичного статусу. Цей документ відповідає діючому законодавству України, нівелює недоліки Урядової реформи місцевого самоврядування і враховує рекомендації Європейської хартії міст ІІ (15-та пленарна сесія Ради Європи у 2008 році). 

Концепція дозволить створити в Києві сучасне місцеве самоврядування, первинним суб'єктом  якого стане територіальна Громада -  основа духовного і культурного розвитку,  володар колективних ресурсів: майна, коштів і землі. Досягненням нашої мети є децентралізація влади і здійснення місцевого самоврядування безпосередньо територіальною Громадою міста.

Наша Концепція передбачає:

 -  Побудову структури територіальної Громади Києва знизу: створення об’єднань мешканців будинків, мікрорайонів, громад районів, територіальної громади міста;

- Безпосередню участь членів територіальної громади у місцевих справах шляхом реалізації рекомендацій Європейської хартії міст ІІ, в якої визначено: «На внутрішніх комунальних територіях повинні бути виборні зібрання, бюджет і повноваження» (п.п. 22 і 35 Європейської Хартії міст);

- Виконання Громадами своїх повноважень за рахунок  бюджету територіальної громади міста; 

Наша Концепція визначає основою місцевого самоврядування в столиці Громади районів.

Саме Громади районів отримають первинні повноваження та бюджетні кошти територіальної громади міста на наступні цілі:

- Погодження використання землі на території мікрорайонів;
- Здійснення благоустрою власних територій;
- Ремонт будинків; 
- Надання матеріальної допомоги тим, хто опинився у скрутній життєвій ситуації; 
- Організацію громадської безпеки на власних територіях;
- Організацію дозвілля дорослих та дітей; 
- Встановлення умов і розпорядку роботи підприємств, що надають послуги на території району; 
- Участь у формуванні плану соціально-економічного та культурного розвитку територіальної громади міста; 
- Контроль за виконанням бюджету територіальної громади Києва;
- Інші повноваження.

Наша Концепція чітко визначає, що до представницьких органів місцевих громад обиратимуться виключно представники цих громад, які мешкають в місті Києві не менш ніж останні 5 років.

Ми переконані в тому, що ефективність взаємодії між членами громади та її представниками, можливість діяти обов’язково з врахуванням думки членів громади, забезпечить місцева електронна демократія (п. 32 Європейської Хартії).

Реалізація Концепції дасть можливість почати стрімке оздоровлення місцевого самоврядування столиці за рахунок появи реальних господарів, створення справжнього громадянського суспільства.

Шановні друзі! Я закликаю вас, підтримати мою кандидатуру на посаду міського голови столиці. Адже я дію від ім’я Політичної партії місцевого самоврядування, яка об’єднала в своїх лавах провідних науковців в області знань державного та муніципального управління, фахівців-практиків, які мають досвід роботи в органах міської влади, представників домових, вуличних комітетів, об’єднань мешканців мікрорайонів та районів столиці, ОСББ та ОСН – тих людей, які краще за всіх знають свої проблеми, та дієві шляхи їх вирішення. 

Якщо ви надасте мені і моїй команді високу довіру представляти інтереси Громади в міській владі, ми зробимо все необхідне для того, щоб у Києві стало жити комфортно і почесно. Ми знаємо, як це робити, і обов'язково зробимо це, тому, що кожен з нас - киянин!

Будьмо разом, адже Громада – це ми!

З повагою,
Кандидат в мери Києва,
Голова ради Політичної партії «Партія місцевого самоврядування»,
Заслужений економіст України,
Доктор наук державного управління,
Олександр Миколайович Кондрашов
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: громада,Київ,вибори,громадянське суспільство,Київрада,виборці,вибори мера Києва
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.