Новому виборчому закону пророкують війну!

31 июля 2015, 13:38
Водій навантажувача
0
56

До Петра Порошенка звернулися з вимогою не підписувати Новий Закон «Про місцеві вибори», повідомляють в ГО «СПАС».

Цитуємо повністю текст листа: «У зв’язку з монополізацією влади, виникненням розбалансованості між правами і обов’язками представників територіальних громад, створенням соціальної напруженості та іншими передбачуваними наслідками для української державності; - вимагаємо від Вас не підписувати Закон«Про місцеві вибори», проект якого було зареєстровано за № 2831-3 та ухвалено Верховною радою України 14 липня 2015 року.

На нашу думку, сам Закон є калькою з відповідного закону, який застосовувався до законодавчих зборів Санкт-Петербургу 2011 року.  Проект Закону «Про місцеві вибори» отримав негативну експертну оцінку в Україні та цивілізованих країнах Світу, порушуються декларовані суспільству принципи відкритості, гласності і рівності. Існують можливості фальсифікацій у поданому на підпис варіанті тексту закону.

Також хочемо зауважити, що День виборів – 25 жовтня 2015 року був призначений, коли чинним був старий Закон «Про місцеві вибори». Також громадські активісти вже запустили в Інтернет петицію, проти підписання нового закону та створили сторінку у фейсбук.

«Ми закликаємо громадські організації, депутатів, партії приєднатися до нашої вимоги не підписувати новий закон, з сумнівним текстом і мотивацією. Новий закон оцінюю як не просто антиукраїнський, а антисуспільний взагалі. Порядних і компетентних людей в місцевих радах, якщо вибори пройдуть за новим законом, -  ми просто не побачимо. Реального зв’язку  виборців з своїми представниками в органах місцевого самоврядування не існуватиме. Прохідний бар’єр в 5% дуже високий, фактично монополізує владу на місцях в Україні кількох партій, які на сьогодні володіють адмінресурсом, замовленням і капіталами олігархату. А можливість відкликати депутата за зверненням у партію громадян – спосіб випадково потрапившого в раду шантажем перетворити на слухняного і безініціативного прислужника партійних босів. Квота, 30% однієї статі порушує принцип рівності, те саме можна сказати і про усунення з виборчого процесу самовисуванців.

Що хочуть від представників влади на місцях олігархи? Напевно ні для кого не секрет.

Звичайно ми готуємо відповідні протестні акції», - прокоментував голова ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

Адреса інтернет-петиції проти нового закону – http://korrespondent.net/url.hnd?url=http%3a%2f%2fwww.petitions247.net%2f121489

Адреса сторінки у фейсбук - http://korrespondent.net/url.hnd?url=https%3a%2f%2fwww.facebook.com%2fkillnewlaw

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Порошенко,Петр Порошенко,Андрій Федчишин,Олег Пилипенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.