Лише у 7% міст України вибори можуть відбутися за відкритими списками

5 июня 2015, 20:13
Політолог
0
48

Впровадження пропорційної системи з відкритими списками на місцевих виборах у деяких населених пунктах, згідно коаліційного законопроекту про місцеві вибори

Верховна Рада України, найближчим часом має розглянути законопроект про місцеві вибори. На сьогодні зареєстровано декілька законопроектів, але шансів набрати більшість голосів у парламенті, очевидно є, у законопроекту (2831-2 від 28.05.2015) від правлячої коаліції, зокрема від трьох фракцій: Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту та Самопомочі.
У Коаліційній угоді було закріплено положення, згідно якого вибори у села та селища мають відбуватися за мажоритарною системою, а на усіх інших рівнях – за пропорційною системою з відкритими списками.
У даному законопроекті (2831-2), зокрема у п.1 стт.3 зазначається, що вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради міста з кількістю виборців до 90 000 осіб, а також районної в місті ради проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів. Також у п.2 зазначається, що вибори депутатів обласної ради, міської ради міста Києваміста – обласного центру, іншого міста, в якому кількість виборців становить не менше 90 000 осіб, проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими спискамикандидатів у депутати у багатомандатних виборчих округах.
Згідно даних Державного реєстру виборцівпропорційна виборча система з відкритими списками може бути впроваджена у таких містах (понад 90 000 виборців):
Вінниця, Луцьк, Нікополь (Дніпропетровська область), Павлоград (Дніпропетровська область), Дніпродзержинськ (Дніпропетровська область), Дніпропетровськ, Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Житомир, Ужгород, Бердянськ (Запорізька область), Мелітополь (Запорізька область), Запоріжжя, Івано-Франківськ, Біла Церква (Київська обл.), Кіровоград, Львів, Миколаїв, Одеса, Кременчук (Полтавська область), Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та Київ.
По Донецькій області можливо провести місцеві вибори лише у підконтрольних українській владі містах (у т.ч. тих, у яких зареєстровано понад 90 тис. виборців): Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ. По Луганській області такими містами є: Лисичанськ та Сєвєродонецьк. Крим та Севастополь можна не враховувати, оскільки там провести місцеві вибори восени цього року (скоріше за все) не представляється можливим.
Отже, вибори за відкритими списками на місцевих виборах можуть відбутися лише у 30-35 містах з близько 460 існуючих міст в Україні. Тому говорити про повсюдне використання по всіх містах Україні пропорційної системи з відкритими списками, не є правильним, адже таких міст є лише 7%. Місцеві вибори, скоріше за все, у переважній більшості міст (а таких майже 93%) відбуватимуться за мажоритарною виборчою системою (у разі прийняття вищеназваного коаліційного законопроекту про місцеві вибори).

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.