Європа, яку ми так чекали!?

27 мая 2015, 12:25
4
183
Європа, яку ми так чекали!?

Вінниччина знову стала місцем політичного скандалу. Суспільство довго боролось за нову систему вищої освіту, нові стандарти та довгоочікувану автономність від постійних політичних ігор Міністерства та

1 липня Верховна Рада України прийняла багатостраждальний Закон «Про вищу освіту», а останнього дня липня його підписав Президент Петро Порошенко. Вища освіта України мала б почати розвиватися в іншому напрямі - європейському, а ВНЗ мали б ставати автономними, але нажаль на практиці все зовсім не так. Політики не звертають уваги навіть на норми Конституції, що тут вже казати про Закон. 

Вибори у Вінницькому національному аграрному університеті стали яскравим прикладом беззаконня чиновників. Ще з 2014 року триває виборчий процес у цьому університеті. Перший раз вибори були призначенні на 15 січня 2015 року, але за кілька днів до виборів Міністерство перенесло їх на невизначений термін.  

Одночасно посипався шквал бруду і тиск на викладачів та керівництво університету. Народний депутат Руслан Демчак та кілька його проплачених прихвоснів влаштували справжній показ депутатського лицемірства. Починаючи від замовних статей в Інтернеті, брифінгів нардепів на УНІАН завершуючи постійними перевірками із Прокуратури. Декілька раз вони намагались знайти порушення в діяльності керівництва університету, проте кожного разу залишали університет ні з чим.

Сьогодні ж вони перейшли всі межі. Помічники народного депутата Руслана Демчака почали викликати директорів коледжів в ОДА для проведення «профілактичних» бесід. Телефонні дзвінки супроводжуються погрозами звільнення та психологічним тиском. 

Таке враження, що для Демчака Закони не писані. Він розпочинав свою кар’єру із земельних афер, тепер прагне скористатись отриманими навиками на прикладі аграрного, адже ВНАУ має хорошу навчальну базу із тисячами гектарів земель. Як нам стало відомо Демчак прагне просунути на посаду ректора свою людину – Олександра Мороза. 

Олександр Мороз свого часу вже працював  у Вінницькому аграрному проте на довго не затримався. У 2014 році, його рекомендувала звільнити перевірка Міністерства аграрної політики та продовольства України у зв’язку з виявленими багаточисельними порушеннями. Перевірка була позачергова, викликана зверненням народного депутата України VII скликання Володимиром Яворівським.

Демчак вже вдруге намагається просунути Мороза. Першого разу він прагнув призначити Мороза адміністративним чином. Проте Міністерство не стало йому підігрувати.
Навряд чи Демчак хоче, щоб Мороз був ректором. Він прагне його використати, щоб розправитись із нинішнім керівництвом і скористатися земельними ресурсами університету.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.