Репресії у вищій школі під прикриттям реформ

3 апреля 2015, 10:56
5
107
Репресії у вищій школі під прикриттям реформ

Реформи, реформи, реформи – чуємо звідусіль. Але ніхто не говорить про їх суть і до яких наслідків призведуть ці реформи?!

Проаналізуємо освітню реформу. Для прикладу візьмемо новий Закон України «Про вищу освіту». У ньому більше запитань, ніж відповідей. Невизначений статус коледжів; чи буде визнаватись диплом спеціаліста; процедура голосування за виборні посади містить багато недоліків; вступ у коледжі і виші тільки по ЗНО, а якщо друга вища освіта?; друк дипломів на свій смак і де хто забажає та чи не призведе це до масової фальсифікації дипломів вузів, які можна буде придбати у переході метро?! А все це прикривається гучними словами автономія та розширення прав навчальних закладів.

Тепер до ще одного впровадження у освітній реформі, яке так популяризують деякі законотворці, додали люстраційний закон. Із цим питанням в Україні, взагалі, проблема. Як відомо, даний законопроект Венеціанська комісія жорстко розкритикувала і назвала його законом політичної помсти. Але чому ж тоді так форсують саму процедуру люстрації? Питання цікаве і до яких наслідків воно призведе?

Приміром у оборонній галузі спочатку всіх пролюстрували, а потім назад просили повернутись військовослужбовців високих рангів, бо не залишилось професіоналів у кадровому забезпеченні військових. Зрозуміло, що повернути їх було просто необхідно в умовах військового конфлікту на сході країни, бо потрібні військові фахівці, а не політичні люстратори. Але хто поверне загиблих? 

Тепер почались ігри з освітніми реформами. Експерти зазначають, що в Україні влада взялась за переділ сфер впливу в області освіти, що негативно позначається на стабільності та ефективності освітньої системи.

Всіх неугодних, під прикриттям люстрації, починають прибирати з посад ректорів. Приміром, Олександра Шестопалюка – бувшого ректора Вінницького педагогічного університету, який заявив, що подає кандидатуру на вибори ректора, позбавили вчених звань. Такого ще не було, щоб Міносвіти через 10 років після отримання атестату, відібрало вчені звання доцента кафедри психологічних і педагогічних дисциплін та професора. Відповідний наказ оприлюднили на сайті МОН від 12.02.2015 р. № 6.
Ще одного виконувача обов’язків ректора Львівської державної фінансової академії Петра Буряка правоохоронці затримали за день до перевиборів ректора за підозрою у хабарництві.
У Тернопільському державному медичному університеті імені Івана Горбачевського, у день виборів, до міліції надійшли повідомлення про закладення вибухівки у приміщенні, де мали відбутись вибори аби не обрали Лілію Бабінець, яка мала великі шанси на перемогу. Залякування не пройшло, тоді пішли шляхом мінування.

У Вінницькому національному аграрному університеті – один раз взагалі відмінили вибори за 10 днів до їх проведення через втручання народного депутата від БПП Руслана Демчака, а тепер вони оголошенні вже вдруге. Призначили навіть «смотрящого» в.о. ректора - людину з Києва. Такого ще не було, але чи допоможе це провести вибори, якщо паралельно і досі масово виливається бруд на керівництво і навчальний заклад зі сторони тих же нардепів Демчака, Суслової, Македона, Ткачука та інших.

В Інституті олійних культур Національної академії аграрних наук України у Запорізькій області пішли ще далі. Силовим захопленням бійців батальйону «Днепр-1», із незрозумілих причин, звільнили директора Інституту Ігоря Шевченка і призначили Анатолія Чехова. Нічим іншим, як рейдерським захопленням працівники навчального закладу це не називають. Це зробили з метою розграбування Інституту, перетворення його в аграрну приватну фірму та привласнення державного майна.  
«Освіта не повинна бути політизована. Проте сьогодні всі сфери життя намагаються «демократизувати» настільки, що стає страшно за саме поняття «демократія». Це просто переділ сфер впливу, під які попадають навіть навчальні заклади – це характерний приклад системних проблем у суспільних відносинах», - зазначає політолог Олексій Красноперов.
Інший експерт Кирил Молчанов вважає, що втручання політиків в освіту тільки нашкодить. «Є поняття університетської автономії. Тільки університетські співробітники можуть вибирати ректора, що, до речі, прийнято в Європі, в яку ми так намагаємось потрапити», - підкреслив він. 

 Чи зрозуміють це ті особи, які так активно втручаються в роботу навчальних закладів і покладуть край цій дестабілізації та підігріванню на руку Кремлю, коли в Україні потрібно цементувати спокій та стабільність. Вибори – це і є найкращий прояв люстрації, тільки дайте людям визначитись самим кого їм обирати, а не забирайте і цю можливість.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.