Українська партія «Єдність»

1 февраля 2015, 10:54
Владелец страницы
юрисконсульт
0
65

Історичний шанс для України!

Йшов 1998 рік, 2 березня відбулися вибори до Верховної ради України за змішаною системою. У виборах взяли участь 44 партії та блоки. З яких лише 8 подолали 4% бар’єр. Так комуністам вдалося набрати аж 24,6 % і відповідно отримати 120 депутатських мандатів. Разом з своїми спільниками: соціалістами «НДП СДПУ (о)», «Громадою» та Партією Зелених України, -  комуністи сформували конституційну більшість у Верховній раді. Закономірно, що за таких обставин «об’єднаний» соціаліст Олександр Ткаченко став Головою ВРУ.

Поряд з скромними результатами Народного Руху України у 9,4 %, що привело у стіни українського парламенту лише 47 депутатів, - підсумки виборів стали справжньою поразкою для українців, поразкою в боротьбі за зміцнення незалежності України…  І українська інтелігенція забила тривогу. 
Київська газета  «Вечірній Київ» (головний редактор Карпенко Віталій Опанасович) у публікаціях подала суспільству тривожні сигнали і поставила запитання: «Чи потрібна в Україні Українська партія?». Відгуки в газету надійшли позитивні і вже в липні 1998 року був створений «Всеукраїнський Оргкомітет».

Головою Оргкомітету і першим головою партії на Установчому з’їзді став Анатолій Васильович Лопата. Раніше, до 1997 року А.В. Лопата був начальником Генерального штабу Збройних Сил України. На Установчому з’їзді Українська партія отримала назву Українська партія «Єдність» (УП «Єдність»).

В Оргкомітеті і центральній раді УП «Єдність» активно працювали такі патріоти: Анатолій Лопата, Віталій Карпенко (головний редактор «ВК», професор КНУ ім.. Шевченка), Юрій Гнаткевич (голова київської «Просвіти», кандидат педагогічних наук), Михайло Слабопшицький (письменник, виконавчий директор «Ліги українських меценатів»), Анатолій Погрібний (професор, доктор філологічних наук), Олександр Пономарів (професор, доктор філологічних наук), Євген Товстуха (лікар фітотерапевт), Анатолій Паламаренко (народний артист України), Олег Чорногуз (письменник, журналіст), Євген Дудар (письменник) ) і багато інших українців. Львівян представляв Любомир Сеник (професор ЛНУ ім.. І. Франка), Богдан Вовк (головний редактор газети «За Вільну Україну») і Роман Пак (технічний директор ВО «ЛАЗ» у 1991-92 роках.

У своїй доповіді 16 жовтня 1999 року на Установчому зїзді УП «Єдність», Анатолій Лопата заявив: «Ми зібралися сьогодні, щоб утворити нову партію в Україні. Ми створюємо її не задля себе, не задля наших особистих планів чи амбіцій, і не під лідера, якому потрібна політична трибуна. Ми віримо, що творимо партію нову за якістю».

Основні цілі були записані в Статуті: «Обєднання зусиль усіх патріотичних сил і згуртування усього українського народу для участі в розбудові і зміцненні незалежності України на основі національної ідеї українського народу».

Українська партія "Єдність" (УП "Єдність") була офіційно зареєстрована у Міністерстві юстиції України 4 лютого 2000 року (Свідоцтво № 1324). Вже у 2001році у Верховній раді України була зареєстрована і діяла група з 14 депутатів УП «Єдність», а сама партія налічувала близько 5000 членів у 18 областях України. Однією з найпотужніших партійних організацій були Київська міська та Львівська обласна. За дуже короткий час, партії вдалося значно збільшити свій кадровий та організаційний потенціал. Осередки було поширено на всі області України, а чисельність її членів досягла 120 тисяч.

Партія жодного разу не підтримувала жодного олігарха і казнокрада. І хоч останніми роками, УП «Єдність» і була в тіні, в «підпіллі», бо дуже важко конкурувати з партіями, які розкошують на викрадені олігархами у держави кошти і їм же самовіддано і прислужують. Все ж в партії почались зміни.

Молоде покоління українських патріотів поволі переймає естафету змагань за життя держави українців. І сьогодні, на Львівщині в УП «Єдність» намітилися певні зміни кадрів. Так, відомий львівський видавець Юрій Володимирович Дробот вже очолив Галицьку районну організацію УП «Єдність» у м. Львові. Франківську районну організацію очолює впливовий громадський діяч та підприємець Пилипенко Олег Владиславович. В Залізничній головуватиме львівський правозахисник Федчишин Андрій Євгенович, а в  Шевченківській  - член Спілки офіцерів України, підполковник у відставці Михайло Михайлович Курман. Голова профспілки ЛКП "Львівспецкомун-транс", Богдан Васильович Хабер обійме посаду голови у Личаківській районній організації. До цього, у Львові він очолював осередок УП «Єдність» Залізничного району.

Також, в редакційну раду партійної газети увійде кілька людей, в тому числі і головний редактор газети "За Вільну Україну плюс" Вовк Богдан Петрович і професор ЛНУ ім. І.Франка, член Національної спілки письменників України  Сеник Любомир Тадейович.

Партія бачить свій потужний потенціал і можливості на місцевих виборах цього року. Зокрема, у Львівській міській раді Українська партія «Єдність» може мати навіть більшість.

Хотілося б нагадати читачеві, що у складі Блоку Галицький вибір, до якого також входили: Батьківщина, УРП, УХДП, УКРП, - УП «Єдність» успішно підтримувала Любомира Буняка на мерських виборах 2002 року. Коли п. Буняк йшов із посади міського голови, у Львова було «нуль» боргів, а на рахунках - 60 мільйонів гривень. Без жодної копійки державних дотацій робилися дороги, зводилися нові електричні підстанції, проводили воду. До слова, саме Любомир Буняк зробив цілодобову воду у місті, а Садовий тільки перерізав стрічку. Пан Любомир керував містом у 2002-2005 роках. І за три роки роботи відзначився тим, що почав запроваджувати проект цілодобового постачання у Львові, запропонував збудувати фортецю «Високий замок», захистив цілу низку львівських музеїв і підтримав ідею створення масштабного музейного комплексу «науки і техніки».

Українська партія радо поповнює ряди однопартійців молоддю. Хто здатний працювати на керівній посаді, отримає всі можливості для кар’єрного росту в партії. Завжди готові бачити у себе і підтримати патріотів України. Слава Україні!

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Федчишин Андрій,Олег Пилипенко,єдність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.