Під стінами Львівського обласного управління МВС України відбувся пікет.

29 января 2015, 10:03
Владелец страницы
юрисконсульт
0
131

Міліція переслідує патріотів за "сміттєву люстрацію".

Серед присутніх були активісти Громадського комітету «Платформа вільних людей» та їх очільник Любомир Пелех, інші громадські активісти, члени Української партії «Єдність», журналісти та просто небайдужі мешканці Львівщини.

Пікетувальники тримали листки з написами «Я-люстрація». Голова ГК «Платформа вільних людей» Любомир Пелех заявив, що замість того, аби садити за грати  вбивць Небесної Сотні, міліція переслідує патріотів за «сміттєву люстрацію».

Нагадаємо, 26 січня  активісти  ГО «Платформа вільних людей», змусили двох заступників керівника УМГ «Львівтрансгаз» Романа Сендегу та Євгена Грабовецького написати заяву на звільнення та кинули їх у сміттєвий бак.

А вчора, керівник управління МВС у Львівській області Дмитро Загарія написав на своїй сторінці у соціальній мережі фейсбук:

«Доброго дня шановні Львів"яни!

Прочитав заклик Пелиха який завтра збирається влаштовувати черговий шабаш біля ГУ МВС у Львівській області, та репетувати, що його та прибічників репресують за начеб-то його якусь позицію по "Львівтрансгазу" (Мельнику та Сендезі).Думаю, що багато хто з Вас дивився на те, що вчинили т.з. "платформа вільних людей" на державному підприємстві, коментувати це не буду.

Разом з тим вважаю, що за такі дії потрібно відповідати по Закону, оскільки вони вчинені групою осіб відносно конкретних посадовців проти яких ніяких звинувачень не існує.

За фактом цих подій порушено кримінальне провадження, на даний час проводяться всі необхідні слідчі дії. До ГУ МВС надійшло також звернення від майже 20 різних громадських об"єднань з проханням притягнути до відповідальності Пелиха та інших учасників вчорашніх хуліганських дій та припинити на Львівщині дії таких "платформ".

Постає питання: що з цим будемо робити?"

Натомість, сьогодні пікетувальники вимагали припинити кримінальне провадження за фактом подій 26 січня в Управлінні магістральних газопроводів "Львівтрансгаз", коли активісти змусили двох заступників начальника підприємства Романа Сендегу і Євгена Грабовецького написати заяви на звільнення, а потім влаштували їм «сміттєву люстрацію». 

Також, під час протестної акції,  пікетувальники неодноразово звинувачували керівника львівської міліції у переслідуванні активістів і вимагали люструвати керівників газоенергетичних підприємств.

До пікетувальників вийшов начальник ГУ МВС України у Львівській області, полковник Дмитро Загарія. Він розповів, що кримінальне провадження за хуліганство проти учасників  ГО «Платформа вільних людей» відкрили на підставі заяв двох осіб, - працівників «Львівтрангазу». Які вказали, що отримали тілесні ушкодження. Головний міліціонер області також додав, що до них надійшло звернення від майже 20 громадських організацій, які просять припинити на Львівщині роботу «Платформи вільних людей». Однак його ніхто не слухав. Активісти скандували: «Ганьба!».

«Є заяви від двох громадян, які отримали тілесні ушкодження під час того, як їх кинули у сміттєвий бак. Саме за фактом цих подій і порушено кримінальне провадження.

Ми опитаємо всіх учасників цього процесу, як з однією, так і з іншої сторони. Приймемо рішення згідно з законом – буде там склад злочину чи ні. Ніяких репресій чи інших заходів ніхто не буде вживати. Моє бачення вирішення проблеми – об’єктивно розібратись в ситуації», – зазначив Дмитро Загарія.

Також громадські активісти Ростислав та Любомир Пелехи звернулися до Дмитра Загарія, коли той вийшов вислухати їхні вимоги. Вони викрикували, аби головний міліціонер Львівщини люстрував Сергія Зюбаненка. За їхніми словами, начальник міського управління просто повинен піти з посади через те, що залякував активістів Євромайдану кримінальними провадженнями.

«Влада вже півроку ігнорує наші вимоги. Ми вже дійшли до президента, але нас ніхто не слухає. Тепер хочуть репресувати молодих патріотів, які провели сміттєву люстрацію. Це нахабство», - заявив голова ГК «Платформа вільних людей» Любомир Пелех. 

Зрештою Дмитро Загарія змушений був піти, з свого боку активісти пообіцяли нові акції протесту.

Відео протестної акції можна переглянути за посиланням -http://korrespondent.net/url.hnd?url=http://youtu.be/LEfA1pCereE

«Цікаво те, що ніяких 20 громадських організацій не заявляло в правоохоронні органи вимогу розібратися у ситуації, що склалася внаслідок проведення ГК «Платформа вільних людей» протестних акцій з люстрації керівників газоенергетичних підприємств. На заяві продемонстрованій Дмитром Загарія значився десяток підписів голів осередків Асоціації роботодавців Львівщини і керівника Благодійного фонду Івана Гарата. Це позиція окремих осіб, а не громадських організацій, оскільки не стоїть жодної печатки і нема посилань на протоколи засідань, на яких би подібні рішення ухвалювалися.

До того ж, мотиви цих осіб цілком зрозумілі. Особливо напередодні нових виборів до громадських рад при Львівській обласній державній адміністрації, рай адміністраціях, львівському обласному управлінню МВС та прокуратурі у Львівській області.

Я б порадив Дмитру Загарії та керівництву Франківського райвідділу міліції у місті Львові уникати непотрібної конфронтації з представниками громадянського суспільства. Українська влада не подарує львівським правоохоронним органам та голові Львівської облдержадміністрації стимулювання громадських протестів, розбурхування народу. Попереду нові хвилі мобілізації до АТО, непопулярні економічні реформи, «затягування поясів» для населення і місцеві вибори.

Мені було дуже приємно, що на заклик до управління міліції прийшли люди. Були представники різних громадських організацій, журналісти. Одне дивує, як слушно зауважив один з учасників протесту, чому окрім УП «Єдність» немає більше партійних прапорів? Виходить, люстрацію та вимоги Майдану підтримує лише Українська партія «Єдність»? Це вже неподобство і сигнал для виборців»

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: регіонали,Люстрація,Федчишин Андрій,Олег Пилипенко,єдність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.