Чи привітає нас Гройсман з утворенням Рейхскомісаріату Україна?

5 декабря 2014, 14:24
0
114
Чи привітає нас Гройсман з утворенням Рейхскомісаріату Україна?
Тюрма на Лонцького після відходу більшовиків зі Львова (1941)

4 грудня на сайті Верховної Ради України було опубліковане Привітання Львівщини із “75-ю річницею утворення регіону” від голови парламенту Володимира Гройсмана. Як це пояснити?

4 грудня на сайті Верховної Ради України було опубліковане Привітання Львівщини із “75-ю річницею утворення регіону” від голови парламенту Володимира Гройсмана. Як це пояснити?27 листопада 1939 р. Львівська область справді була утворена. І, можливо, якщо б в історії її утворення зупинитись лише на цьому реченні — спікер мав би моральне право привітати Львівщину із цією подією. Однак, це було б навіть не з області вирваної сторінки з історії — це, скоріше, вирваний рядок... З історії окупації, яку принесла Західній Україні ця подія.

Внаслідок Пакту Молотова-Ріббентопа 1939 р. Східна Європа була поділена між двома диктаторами — Сталіном та Гітлером. 17 вересня Червона армія розпочала окупацію Західної України. В радянській історіографії ці події, як і створення в наслідок цього адміністративно-територіальної одиниці “Львівська область” — справді вважались святом. Але чиїм? Для кого? І для чого?

За два роки окупації у Західній Україні (1939-41 рр.) більшовицька влада у своїх тюрмах замордувала 50 тис. політв'язнів, понад мільйон людей було виселено у Сибір. Всьому цьому передувало утворення Львівської області 27 листопада 1939 р. І це не має ніякого відношення до реформи місцевого самоврядування — це був метод узаконення радянської окупаційної влади, що у подальшому розв'язало їй руки у репресіях щодо місцевого населення.

Через два роки 1 вересня буде 75 р. від Дня утворення Рейхскомісаріату Україна — цікаво, чи привітає українців Гройсман і цього разу?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.