Щодо розвитку малого та середнього бізнесу

11 ноября 2014, 10:29
0
38

В Україні, як і у всіх розвинених країнах, основою економіки є великий бізнес, а малий і середній носять допоміжний характер.

Так, за підсумками 2013 року обсяг реалізації продукції великих підприємств склав 42,4% від загального обсягу по країні, по середнім підприємствам 41%, і по малим підприємствам 16,6%.
Але є одна відмінність, яка чітко демонструє специфіку українського бізнесу. Згідно з офіційними даними, за 2013 рік фінансовий результат по оподаткуванню за малим підприємництвом склав збиток у сумі 24,8 мільярдів гривень. При цьому по великих підприємствах фінансовий результат склав дохід 28 мільярдів гривень.
Як бачимо, в Україні малий бізнес фактично є збитковим. Це і є головною відмінністю нашого малого і середнього бізнесу від європейського.
Це відбувається тому, що український малий бізнес використовує різні сірі схеми, платить заробітну плату в конвертах і взагалі рідко намагається вести бізнес за офіційними правилами. Не дивно, що більша частина малого і середнього бізнесу в Україні пов'язана з великим бізнесом і фактично обслуговує його товарні і грошові потоки, дозволяючи ухилятися від сплати податків. Ніхто не знає, скільки українців нелегально працює в малому і середньому бізнесі, скільки грошей, минаючи держказну, осідає невідомо де.
Однак саме з малим та середнім підприємництвом держава пов’язує надію на швидкі позитивні структурні зміни в економіці та вихід з економічної кризи. Адже малий і середній бізнес - це розвиток конкурентного середовища, оскільки в деяких сферах дрібні підприємці можуть суперничати з великими компаніями, коректуючи тим самим ціни на товари. Крім того, малий та середній бізнес є значним джерелом поповнення місцевих бюджетів.
Тому влада повинна зробити все можливе, аби підтримати розвиток вітчизняного бізнесу.
Розв’язання наявних проблем , створення належного бізнес-середовища потребують докорінної переорієнтації державної політики в цьому напрямку.
Сьогодні вкрай необхідно зосередитися на проблемі формування та вдосконалення правової бази розвитку підприємництва в Україні, прийняти ряд важливих законопроектів.
Ключовим значенням для підвищення ефективності функціонування малих та середніх підприємств в економіці країни є створення гідних умов для їхнього існування.
Треба подолати такі явища, як недобросовісна конкуренція, низька якість продукції. Варто спростити умови для підприємництва, поліпшити бізнес-клімат, мінімізувати бюрократію та корупцію.
Держава повинна створити для підприємців такі умови, аби вони хотіли і могли вести свій бізнес чесно і прозоро. Українцям, перш за все, треба навчитися мислити по-європейськи. Формула успіху проста : працюючи на себе – працювати на державу.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: бюджет,податки,Ткачук,підприємство,малий бізнес,середній бізнес
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.