Федералізація призведе до управлінського хаосу та посилення напруги в державі

16 травня 2014, 11:30
Власник сторінки
1
46

Ідея федералізації України стоїть, як ніколи гостро, та є предметом багатьох дискусій.

Але я глибоко переконаний, що федералізація не є виходом з нинішньої політичної кризи.

Крім того, це великий ризик для держави та суспільства, адже за сьогоднішніх умов федералізація загрожує правам і свободам громадян, територіальній цілісності та незалежності України.

Навіть якщо допустити, що в Україні дійде до федеративного устрою, постануть автономні землі, будуть чітко розділені повноваження і компетенції автономій і центру, то це не дає жодних гарантій для успішного розвитку нашої держави.

Це може просто  розшматувати країну.

Певна різновекторність регіонів є очевидною вже тепер. А що, коли окремі федеральні землі почнуть занадто зближуватися з окремими регіонами сусідніх держав? Тоді в українського федерального центру може виявитися замало важелів впливу на державу, щоб утримувати її цілісність і не допустити розвалу. Таким чином федералізація призведе до управлінського хаосу.

Непродумане розширення прав адміністративно-територіальних одиниць та їх представницьких органів також може призвести до збільшення витрат на утримання бюрократичного апарату та посилення напруги в державі.

Крім того, за переходу на федеральний устрій виникає загроза перетворення окремих земель на закриті удільні князівства, де про демократію і справедливість не може бути й мови.

Тому не викликає сумнівів, що сьогоднішня ідея федералізації має здебільшого політичний і спекулятивний підтекст. 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: федералізація,Україна,Ткачук,політична криза
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.