Наталія Шпитковська: У пошуках четвертого виміру. Авангардна зима М17

18 грудня 2018, 09:51
Власник сторінки
журналист
0
32
Наталія Шпитковська: У пошуках четвертого виміру. Авангардна зима М17

У величезних виставкових залах стартував амбітний проект «Авангард: у пошуках четвертого виміру».

У Києві відкрився креативний арт-майданчик – Центр сучасного мистецтва М17, неподалік від храма св. Миколая, на Антоновича.

У величезних  виставкових залах  стартував амбітний проект «Авангард: у пошуках четвертого виміру».

Як повідомила директор галереї Наталія Шпитковська, це  вже друга реінкарнація галереї. Завдяки меценатам  та голові опікунській раді Андрію Адамовському,  арт-приміщення  отримало нове життя – за короткий строк   зроблено ремонт, закуплені та виставлені сучасне освітлення, відео- та аудіотехніка. Для оформлення приміщень запрошені  молоді сучасні архітектори та художники. Підібраний молодий фаховий персонал, який  за пару місяців  зміг підготувати  мистецький проект.

– В організації «Авангард: у пошуках четвертого виміру» брали участь Мистецький Арсенал, Національний художній музей, Національний музей «Київська картинна галерея» – вони не тільки  передали музейні твори авангардистів початку ХХ століття, але й  допомогли в розробці концепції виставки, в оформленні залів. – зазначила Наталія Шпитковська, – Головна  мета проекту   –  розказати про сучасне мистецтво через призму авангарду ХХ століття.

Виставка буде працювати з 14 грудня до початку квітня 2019 року. За цей період у галереї відбуватиметься чимало подій: книжкова ярмарка, лекційні вечори, арт-вечірки, кураторські екскурсії, покази українського кіноавангарду, арт-формум, присвячений 140-річчю від дня народження Казимира Малевича…

-Ми плануємо вийти не тільки за межі класичних виставкових залів, але й  за межі тривимірного видимого світу. Ми хочемо навчити людей задіяти свій четвертий вимір, вимір підсвідомості,  і відчути пластику часу, образу, предмету, – підкреслила Наталія Шпитковська, –  Розширити свій простір фантазії, креативу, яви.  Сучасне мистецтво – це не дзеркальне відображення дійсності. Це – філософія.

Родзинка проекту – аудіовізуальне шоу від команди Front Рictures, яка буквально оживила найяскравіші приклади світового авангарду. Впевнена, що таке сучасне подання мистецького матеріалу  має зацікавити наших дітей, які вже давно живуть у віртуальному просторі.

-Авангардна зима стартувала! Всім, хто хоче відірватися від тримірного фотографічного простору, хто хоче зануритись у свою підсвідомість, зрозуміти майбутнє – Центр сучасного мистецтва М17 запрошує до себе в гостини для затишного спілкування і на смачну кавусю! – закликала Наталія Шпитковська.

Галерея М17 – потужний двигун сучасного мистецтва!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Lifestyle&Fashion
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.