Врятуємо “Київметробуд”!

08 січня 2020, 14:41
Власник сторінки
журналист
0
38
Врятуємо “Київметробуд”!

“Київметробуд” займає вищі позиції у всіх рейтингах. Хоча...

Київ пишається своїм метрополітеном! Наші метробудівці вважаються кращими, а ПАТ “Київметробуд” займає вищі позиції у всіх рейтингах. Хоча, нині підприємство переживає не найкращі часи і потребує активної підтримки громади столиці. Адже, кияни вже й забули, коли відкривалися нові станції метро. Спробуємо розібратися в ситуації.

Трохи історії.

ПАТ «Київметробуд» – єдина в Україні організація, яка за 70 років свого існування створила на підземному просторі столиці України ще одне місто. Швидкісні транспортні магістралі з’єднують найвіддаленіші райони Києва. Станції метрополітену викінченої і зручної для людей архітектури споруджені на оптимальних пунктах житлових, промислових і адміністративних районів мегаполісу, яким є Київ.

      

  74 кілометри тунелів і 52 станції – за цими досягненнями в біографії Київметробуду – труд декількох поколінь прохідників, механізаторів, інженерно – технічних працівників.

 У 1949 році, коли ще не всі рани війни загоїла столиця України, перші бригади метробудівців пішли на штурм підземних горизонтів. Через 11 років після початку будівництва було відкрито першу дільницю метро з п’ятьма станціями – «Дніпро», «Арсенальна», «Хрещатик», «Вокзальна», «Університет». Третій в країні метрополітен запрацював, прийняв перших пасажирів.

Однак, нині підприємство в скруті, бо до влади прийшло “покоління менеджерів”, яке більше цікавить швидкість проходження фінансових потоків, а не будівництво метро. Саме про це говорили керівники ПАТ.

У прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” відбулася прес-конференція на тему “Через незадовільну роботу змінено склад керівних органів ПАТ “Київметробуд”.

Відеозвіт –

Учасники: голова наглядової ради ПАТ “Київметробуд” Олег Токарев; генеральний директор ПАТ “Київметробуд” Олександр Метелиця; керуючий партнер юридичної фірми “Ілляшев та Партнери”, заслужений юрист України Михайло Ілляшев.

-“Київметробуд”  виграв тендер на будівництво метро на масив “Виноградар”. Сума тендеру – 6 млрд грн. Наприкінці року було отримано аванс – 2,6 млрд грн. За рік, який ми прожили з генеральним директором Кобілем Василем Петровичем, витрачено 1 млрд грн і виконано, але не підписано замовником, роботи на 150 млн грн. Від суми контракту це всього 2,5%. Тому 17 грудня наглядова рада вирішила звільнити Кобілева та призначити на посаду гендиректора Метелицю Олександра Миколайовича”, – повідомив голова наглядової ради “Київметробуду” Олег Токарев.

Ось як події описує преса:

“Організовано провокацію з боку так званих тітушок, які наразі перебувають на підприємстві і, по суті, заволоділи ним. Там забарикадовано паркани, вивезено комп’ютери і техніку”, – розповів Токарев.

У свою чергу керуючий партнер юридичної фірми “Ільяшев та партнери” Михайло Ільяшев повідомив про поширення “низки міфів” про захоплення підприємства та припустив, що “проблему інспірував колишній керівник”.-https://www.epravda.com.ua/news/2019/12/20/655137/

“Ми вважаємо, всю цю проблему інспірував колишній керівник, який із метою втримати своє місце поширює інформацію про нібито конфлікти між акціонерами компанії.

Так, є міноритарні акціонери, які його підтримують, проте депозитарна установа підтвердила законність зборів акціонерів і голосування”, – сказав він, наголосивши, що акціонери компанії не змінилися.

Крім того, сказав Ільяшев, рішення суду, що забороняє зміну керівництва компанії, яке згадують у ЗМІ, відсутнє у вільному доступі. “Як правило, такі “таємні рішення” або не існують взагалі, крім номера справи, або стосуються інших питань”, – додав він.

За словами Токарєва, на зборах акціонерів були присутні, проте не були зареєстровані міноритарні акціонери – Vantaris Ltd. і T&A Industries Ltd., які володіють відповідно 22,7% і 8,3% акцій “Київметробуду”.

“Ми із Володимиром Івановичем (Петренком, екс-гендиректором і акціонером “Київметробуду” – ред) багато років володіємо 46% акцій: 23% – у мене, 23% – у нього.

Далі, 46% перебували весь час у пана Кияшка – російського бізнесмена. Не знаю, якими шляхами він їх придбав. Потім він продав 15%, які потрапили до досить правильного і логічного акціонера, який хотів, щоб “Київметробуд” працював і заробляв.

І ці 15%, і наші 46% провели збори. Усіх на збори пускали, чому не зареєструвався 31%? Вони були, я їх бачив, вони просто сиділи і все. Я не можу нікого змусити”, – додав він.”

Іншими словами, акціонери ПАТ консолідували контрольний пакет акцій 61% проти 31%. Відповідно дещо  переформатували склад наглядової ради, усунули колишнього і призначили на посаду нового гендиректора О.Метелицю.

Всі акціонери залишилися при своїх акціях, змінився лише генеральний директор, який все життя будує метро, вийшовши з команди перевірених часом професіоналів, які відповідно його підтримали.

Отримали силову протидію “напівкримінальних тітушок”, що нахабно захопили адміністративний корпус, “відстороненість” правоохоронних органів і вперте бажання меншості акціонерів – 31%, повністю контролювати підприємство всупереч волі більшості – власників 61% акцій. Враховуючи, що саме тих досвідчених будівельників підтримує високопрофесійний колектив “Київметробуду”.

Відповідно, симпатії киян на боці Героя України В.Петренка, О.Метелиці, О.Токарева – відомих будівельників, які вже побудували десятки станцій метро. І сподіваємося, побудують ще!

Сперше на Виноградар! Потім – на Троєщину!

Реальних власників “Київметробуду” варто дієво підтримати!

Врятуємо “Київметробуд”!


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.