Ректор НМАУ персонально запрошує на фестиваль!

13 травня 2019, 23:00
Власник сторінки
журналист
0
36
Ректор НМАУ персонально запрошує на фестиваль!

Тож запрошуємо 17–19 травня на «ПуленкFest» до НМАУ ім. П.І. Чайковського! Переконані, що фестиваль по-новому, в контексті україно-європейських зв’язків розкриє творчість Франсіса Пуленка

Національна музична академія України імені П.І. Чайковського «Київська консерваторія» започатковує новий мистецький проект – Міжнародний фестиваль «Європейська Весна в Академії», приурочений до святкування Дня Європи в Україні, який традиційно відзначається у третю суботу травня.

Щороку фестиваль включатиме різноманітні концертні, творчі та наукові заходи, присвячені певній знаковій для європейської музичної культури постаті. Цьогоріч такою постаттю є видатний французький композитор Франсіс Пуленк – 120 років від дня його народження вшановує світова музична спільнота.

-Я дуже гордий від того, що цього року творча родина Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського започаткувала новий мистецький проект – Міжнародний фестиваль «Європейська весна в Академії», що проходитиме в рамках святкування Дня Європи в Україні. Цьогоріч світова музична спільнота вшановує творчість видатного французького композитора Франсіса Пуленка, з дня народження якого минає вже 120 років. – заявив ректор НМАУ Максим Тимошенко, – Від щирого серця запрошую всіх охочих відвідати святкові концерти, творчі та наукові заходи, які проходитимуть 17-19 травня, та насолодитись мистецькою атмосферою, що пануватиме на фестивалі. «Європейська весна в Академії» – це ще один важливий прорив консерваторії, наша велика та далеко не остання перемога! Пишаюсь Вами, велика творча родино!

У рамках фестивалю, який відбудеться за підтримки Французького інституту в Україні, планується міжнародна науково-практична конференція «Франсіс Пуленк і його друзі у сучасному музикознавчому просторі» за участю провідних українських та іноземних музикознавців (17–18 травня). Головним гостем стане професор Ерве Лякомб – відомий французький науковець, завідувач кафедри музики та музикознавства Université Rennes 2, автор фундаментальної монографії Francis Poulenc. Месьє Лякомб виступить із розгорнутою доповіддю та проведе майстер-клас для студентів академії.

Важливо зазначити, що двоюрідний онук Франсіса Пуленка месьє Бенуа Серенж, який очолює Товариство друзів Франсіса Пуленка (Association des amis de Francis Poulenc), у листі до оргкомітету висловив захоплення проектом і привітав з організацією першого в Україні форуму такого рівня. Відтепер анонс наших заходів розміщено на офіційному сайті товариства серед визначних міжнародних подій, пов’язаних з ім’ям видатного композитора.

У програмі фестивалю заплановано кілька концертів. 17 травня о 19 годині у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака НМАУ ім. П.І. Чайковського відбудеться святковий симфонічний вечір за участю Симфонічного оркестру студентів академії (художній керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України, професор Ігор Палкін). Звучатимуть твори Франсіса Пуленка – Концерт для 2-х фортепіано з оркестром (солісти – заслужений діяч мистецтв України Ірина Алексійчук і заслужений артист України Юрій Кот) і «Сільський концерт» для клавесина з оркестром (прем’єра в Україні; солістка – лауреат міжнародних конкурсів Олена Жукова) та опуси Моріса Равеля – «Болеро» і Концерт для фортепіано з оркестром (солістка – лауреат міжнародних конкурсів Марія Пухлянко).

У камерній імпрезі 19 травня об 11 годині у Малому залі академії будуть представлені рідко виконувані в Україні вокальні та інструментальні композиції Франсіса Пуленка.- пише сайт НМАУ

Тож запрошуємо 17–19 травня на «ПуленкFest» до НМАУ ім. П.І. Чайковського! Переконані, що фестиваль по-новому, в контексті україно-європейських зв’язків розкриє творчість Франсіса Пуленка, – у науковій і мистецькій частинах форуму щось цікаве й досі незнане знайдуть для себе як професіонали, так і шанувальники музики.

Міжнародний фестиваль «Європейська весна в академії» робить свій перший, але впевнений крок! Вхід на всі заходи – вільний.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.