Чисте повітря для киян: інструкція для влади

25 марта 2016, 15:29
Владелец страницы
Президент Інституту реформ та розвитку Києва
0
98

Інститут реформ та розвитку Києва наполягає на реалізації столичною владою комплексу заходів, спрямованих на покращення якості атмосферного повітря у місті.

Влітку та восени торік кияни у прямому сенсі цього слова потерпали від браку чистого повітря. Всі ми добре пам’ятаємо масштабні пожежі та смог, який тоді окутав весь Київ. Допустити подібної ситуації цього року ми не в праві. Тому ми вимагаємо від столичної влади невідкладно розробити план запобігання масштабних пожеж та покращення якості атмосферного повітря у столиці.

На думку експертів Інституту реформ та розвитку Києва – провідних українських фахівців у сфері захисту довкілля такий план має містити наступні заходи:

- Розпочати планову перевірку небезпечних виробництв у Києві та по його периметру у 30-кілометровій зоні на предмет дотримання пожежної безпеки, наявності планів реагування під час виникнення надзвичайних ситуацій (пожеж, витоків небезпечних речовин), а також процедур взаємодії та інформування із Київською міською державною адміністрацією. Забезпечити безперешкодний доступ до об’єктів Держекоінспекції у разі виникнення надзвичайної ситуації (пригадаймо, що у перші дні пожежі на нафтобазі біля Василькова Держекоінспекція не мала можливості потрапити на об’єкт).

- Спільно із Київською ОДА, Мінприроди, Держводагентством, НАНУ розробити програму відновлення водно-болотних угідь у 50–кілометровій зоні по периметру Києва.

- Розробити план невідкладних заходів із зволоження осушених торфовищ, використовуючи вологу періоду осінь-зима-весна.

- Припинити функціонування осушувальних систем, зокрема Ірпінської та Трубізької, та переорієнтувати їх роботу на обводнення сухих боліт.

- Забезпечити моніторинг стану атмосфери на вулицях і площах м. Київ із інтенсивним рухом автотранспорту, а також інформування киян про рівень забруднення разом із випуском прогнозів погоди.

- У суботу та неділю забезпечити провітрювання, вулиць площ, на яких спостерігається високий рівень забруднення атмосферного повітря (наприклад: Бессарабська площа, Хрещатик). Провітрювання організовувати шляхом припинення руху автотранспорту на визначений час. Забезпечити завчасне інформування громадян України через ЗМІ про такі обмеження.

- Вести постійну роботу над вдосконаленням схем руху автотранспорту у м. Київ (зелена хвиля, смуга громадського транспорту, будівництво нових розв’язок, заохочення до паркування приватних автомобілів на безплатних стоянках біля станцій метро на в’їзді до міста).

- Розробити план поступової заміни міського автотранспорту, що є інтенсивним джерелом викидів (наприклад, маршрутки).

- Забезпечити регулярне миття вулиць хоча б раз або два на тиждень (у Парижі щоранку миють вулиці).

- У місцях, де асфальт і міські будівлі дуже інтенсивно нагріваються під час літньої спеки, облаштувати водограї для зволоження повітря.

- Скасувати всі рішення Київради про надання земельних ділянок, що були ухвалені із порушенням Закону (незаконних рішень). Зупинити всі незаконні забудови.
Київській міській раді невідкладно накласти заборону на забудову всіх зелених зон міста.

- Розробити невідкладний план заходів із розбудови зелених зон міста Київ під загальною назвою «Зелені легені Києва». Плани заходів оприлюднити та провести їх громадське обговорення.

- Всі міські плани та заходи розробляти із урахуванням рішення ювілейної 70-ї сесії ООН «Трансформація нашого світу: порядок денний збалансованого розвитку до 2030 року».
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
ТЕГИ: Київ,повітря
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.