Київ потребує невідкладного вирішення екологічних проблем

27 января 2016, 15:46
Владелец страницы
Президент Інституту реформ та розвитку Києва
0
283
Київ потребує невідкладного вирішення екологічних проблем

Одним із основних пріоритетів діяльності київської влади у цьому році має стати питання екологізації столиці.

Одним із основних пріоритетів діяльності київської влади у цьому році має стати питання екологізації столиці.
Керівництво столиці десятками років заплющувало очі на проблеми захисту довкілля. А тим часом екологічна ситуація у Києві набуває загрозливого стану. Оскільки вона безпосередньо впливає на якість життя та здоров’я мільйонів людей вимагаємо від київської міської влади цілеспрямованої реалізації комплексу заходів щодо покращення екологічної ситуації в місті.

Основними джерелами забруднення довкілля у Києві є промислові підприємства, особливо хімічні підприємства, а також транспорт, особливо автомобільний.

Варто зазначити, що щільність забудови у столиці постійно збільшується. Це негативно впливає на міське природне середовище. Із зростанням населення у столиці щороку збільшуються обсяги викидів парникових газів, продукування сміття та використання ресурсів.

Екологізація столиці насамперед, повинна передбачати популяризацію в суспільстві ідей охорони та збереження живої природи у місті, впровадження стратегічного екологічного плану столиці.

Такий план має містити конкретні кроки, спрямовані на:

- зменшення забруднення повітря;
- збільшення вмісту кисню у повітрі;
- раціональне використання питної води та покращення її якості;
- забезпечення збору та очищення стічних вод;
- поглиблення перероблювання відходів;
- припинення руйнування природного ландшафту хаотичною забудовою.

Важливим питанням для Києва є збереження та розвиток зелених насаджень, що позитивно впливає на екологічний стан міста.

На сьогодні у столиці територія зелених насаджень становить понад 56 тис. га, що складає 67,4 % загальної площі міста. І лише 21,6 тис. га зелених насаджень розташовані в зоні міської забудови.

Вагомою компонентою екологічного плану столиці має стати оцінка ризиків від дії кліматичних факторів на діяльність об’єктів промисловості та інфраструктури і зокрема небезпеки підтоплення окремих районів Києва.

Якість життя мешканців Києва залежить як від розвитку економіки міста, так і від стану довкілля. Проте стан довкілля є визначальним. Екологічна ситуація впливає на стан здоров’я населення, транспортні системи, репутацію міста та кількість туристів. Тому політика у сфері охорони довкілля потребує особливої уваги, чітких, рішучих та невідкладних змін.

Столична влада має у постійному режимі інформувати населення про екологічну ситуацію та звітувати, що робиться для її поліпшення.

Інститут реформ та розвитку Києва пропонує створити при КМДА відповідну робочу групу з числа посадовців Управління екології та природних ресурсів, депутатів Київради та незалежних експертів для опрацювання проекту стратегічного екологічного плану столиці. Фахівці Інституту готові долучитися до цієї роботи.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
ТЕГИ: Київ,столиця,забруднення довкілля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.