Суттєва різниця

22 февраля 2013, 18:18
журналіст
0
3122
Суттєва різниця

Віктор Янукович під час ефіру "Діалог з країною" просто сипав цифрами, які свідчать про покращення життя.

                                                          

            Дві такі цифри в промові Віктора Януковича були особливо яскравими. Дослівно: "За останні три роки в номінальних цінах ВВП виріс майже на 500 мільйонів доларів. Або скажу так: у гривневому еквіваленті він збільшився на 153%, а в доларовому - на 149%". Правда, вражає? Я одразу проконсультувався з економістами з приводу цього економічного дива. Всіх, хто вирішив, що Україна зробила економічний ривок і наздогнала за темпами зростання Сінгапур, Гонконг, Південну Корею і Німеччину, прошу заспокоїтись. Дива не сталось. Наші виробники автомобілів ще й досі не потіснили на світовому ринку корейців, ринок металургії таки несе збитки, а ракета "Зеніт" насправді вибухнула над океаном, разом з комерційними супутниками. Справа в тому, що "номінальний ВВП" не має нічого спільного з реальним. Він залежить від зростання цін. Тобто, як мені пояснив відомий економіст, можна взагалі нічого не виробляти, а лише підвищувати ціни, і "номінальний ВВП" буде зростати. Хоч на 1000%. Це просто гра цифрами. Маніпуляція свідомістю громадян, які далекі від того, щоб вивчати хитрощі економічних статистів.

            Цікаво, що журналісти в студії - Савік Шустер (Інтер), Олена Фроляк (ICTV), Олександр Шилко (1+1), Лариса Губіна (5 канал), Андрій Данилевич (ТРК Україна) не наважились продовжити тему і запитати у президента про показники реального ВВП. Для цього навіть не потрібно було конфліктувати з главою держави. Просто дуже чемно запитати стосовно показників реального ВВП, або прогнозів його еволюції на 2013 рік. Ну не могли ж журналісти припускати, що Україна вже стала "центральноєвропейським тигром". А ось стосовно реального ВВП, величину якого кожен з нас відчуває щодня на власній шкірі, то тут ситуація така: Мінекономрозвитку повідомляє, що зростання ВВП за 2012 рік становило лише 0,2%. Правда, суттєва різниця? 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.