Монополія як кормушка

24 листопада 2023, 14:55
Власник сторінки
Инженер технолог ракетного топлива
0
159
Монополія як кормушка

Вартість товару у монополіста зростає постійно

У будь-якому бізнесі є правило: якщо знижуються твої доходи, то зменшуй свої витрати, або підвищуй вартість своїх товарів чи послуг. Причому змінювати одне й інше не можна необмежено. Тому що твої товари чи послуги перестануть купувати, або ти не впораєшся з власними завданнями для виконання яких необхідні певні витрати.

І лише у монополій, які у нас приватизовані без реструктуризації, про що говорило законодавство, підвищується вартість. А власні витрати сумніву не підлягають.

Малий бізнес дуже болісно переносить постійне зростання вартості електроенергії, яке вже досягло 8 грн 46коп за 1 (!) квт. При середній витраті кавоварки в маленькій кав'ярні у 800 квт. на місяць, витрата тільки на електроенергію становить близько 7 тис грн. Підвищувати вартість своєї кави вони не можуть. Перестануть купувати. Скорочувати нема кого, персонал мінімальний.

А ось вартість товару у монополіста зростає постійно. А як із скороченням власних витрат? Київенерго поділено приватним (!) власником на дві структури: ДТЕК та компанію YASNO. Вдвічі збільшилася кількість офісів та обслуговуючого персоналу. Та й начальників із високими зарплатами побільшало.

Честь та хвала енергетикам, що роблять все можливе для підтримки стабільності енергосистеми у воєнний час. Але настали, на жаль, важкі часи. І не лише через війну. Об'єктивно все йде до світових цін. Тож і про скорочення власних витрат також час подумати. Та й про якість послуг подумати теж.

Станом на 23 число компанія YASNO не дала бізнесу розрахунків із витрат за жовтень. На практиці це означає, що гроші авансом на місяць вперед взяли, а надати розрахунки споживання за минулий місяць не змогли. Або не схотіли. Розсилають повідомлення, щоби заплатили аванс за грудень. І цим допомогли б нашій армії. Та ви зробіть свою роботу роздутим до неподобства штатом, і цим допоможіть нашій армії!

Але цим займатись бажання немає. Скорочувати кормушку свої рідним та знайомим? Простіше підвищити тарифи. Так і живемо.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.