Чи треба боятися влади військових

09 жовтня 2023, 15:41
Власник сторінки
Инженер технолог ракетного топлива
0
50
Чи треба боятися влади військових

Струснути суспільство, що застрягло в совці і корупції, військові можуть.

В умовах присутності в суспільстві значної частки несправедливості, часто можна чути міркування наших громадян, що ось повернуться наші хлопці з війни і порядок наведуть. Як офіцер запасу, який 23 роки віддав військовій службі, і потім ще додав стільки ж цивільного стажу, можу висловити свої думки з цього приводу.

Отже, чи зможуть військові порядок навести? Не факт. Але струснути суспільство, що застрягло в совці і корупції, військові, так, можуть.

Насамперед, суто військова влада суспільству неприйнятна. Буде небезпека, що продовжиться все те саме, але в іншому виконанні. І латиноамериканських та африканських прикладів цього достатньо.

Значна частка військових у владі? Так. Це швидше за все буде однією з умов змін у країні, де люди так чекають від влади насамперед справедливості.

Я міг би навести безліч прикладів скоєння протизаконних дій проти громадян, у тому числі й військовослужбовців, як діючих так і в запасі. Суспільству обридла корупція чиновників та байдужість влади до проблем громадян. Іти за правдою до судів, як і раніше, марно. Вже набридло це все.

Це лише у телевізорі військових всі люблять. Звісно, у скрутну годину всі зрозуміли, хто наш рятівник. Але прийдуть після війни наші захисники до влади зі своїми проблемами і побачать весь ступінь лицемірства по відношенню до себе.

З іншого боку, набридло спостерігати картину нібито боротьби за чесну судову гілку влади. Не потрібна вона чесна нашим правителям. Потрібна своя. Тому немає змін. Адже чесна може стати, і має стати, не своєю.

Уявляю, як військовослужбовець запасу прийде до суду, а там йому показуватимуть звичайний серіал про торжество несправедливості. Сьогодні це запросто. Але гадаю, що будуть зміни.

Я прихильник нашого Президента. Він прийняв на свої неширокі плечі важку ношу. Але навколо як завжди зібралася група зовсім не добропорядних громадян. І жодні скандали не знесуть носія корупції, навіть на посаді заступника керівника апарату першої особи, якщо за нього стоїть горою керівник цього апарату.

А чим підживлюється влада сьогодні? Основний резерв - структури охорони. Візьміть апарат Верховної Ради. Там у керівництві суцільно представники Державної служби охорони (ДСО). Охоронці керують країною. Подібна картина й у інших важливих органах. Вони самі збираються щось міняти?

Тому військові у владі зовсім не були б злом. Чисті військові. Не зі спецслужб та охорони, а ті, хто сьогодні перебуває на передньому краї захисту країни від агресора.

Звичайно, потрібен контроль за такою «воєнізованою» владою з боку суспільства. Звичайно, є небезпека корупційних дій такої нової влади. Але військовослужбовці краще організовані. І вони засвоїли та несуть принципи єдиноначальності. Та й люди, імена яких знає сьогодні вся країна, ставши на чолі адміністрацій та керівних офісів, виявили б себе як реальна підтримка чинному Президенту. Якого сьогоднішні діячі постійно тягнуть у свою трясовину.

Саме тому вважаю, що «пустити військових у владу» буде добром для Держави. Інакше ще 10 років після війни борсатимемося в корупційній жижі. А життя вимагає швидких та реальних змін!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.