Перед підвищенням тарифів потрібно порахувати витрати

01 травня 2023, 12:27
Власник сторінки
Инженер технолог ракетного топлива
0
16
Перед підвищенням тарифів потрібно порахувати витрати

За все заплатить споживач в загальному тарифі?

Мені пригадуються слова тієї жінки, яка каже - якщо щось неминуче, розслабтеся та отримайте задоволення. Кожен день читаємо про наступне збільшення тарифів на електроенергію.

Зрозуміло, що війна, зрозуміло що не можливо стримувати ціни взагалі та на енергетику зокрема. З другого боку, є зубожіле населення, яке не може витримати зростання тарифів. Та ще зрозуміло, що зростання у підсумку буде НА ВСЕ. На товари та послуги, в яких є енергетична складова.

Але в мене є одне питання. Всі ці численні комісії з регулювання тарифів, чи рахували взагалі вартість частки адміністративних послуг в тарифі? Я думаю, що саме на це потрібно уважно подивитись.

Наприклад. Власник Київенерго поділив компанію на дві частини: ДТЕК Київенерго та компанію YASNO. В кожної свій персонал, власні офіси. Все потрібно фінансувати. Якщо власник фінансує за свій кошт, то нема питань. Но навряд чи. Скоріш за все, витрати включені в тариф. А в двох структурах завжди більше начальників ніж в однієї. Тому й витрати більше.

А як все відбувається в реальності? Користувач передає показники ДТЕК, яка їх повторює для компанії YASNO. Яка нараховує гроші. Але якщо тобі нарахували лишка, то звертатися потрібно знову в ДТЕК. Тільки там можуть виправити помилки. Не говорячи про те, що і YASNO може користувача надурити. Маю документи, як вони нараховували гроші по завищеному власноруч тарифу в січні та лютому цього року.

Крім того, майже усім комерційним користувачам були встановлені лічильники з автоматичною фіксацією. Це означає, що в будь який момент ДТЕК може дистанційно переглянути показники. Але користувачів все одно примушують передавати покази 30 чи 31-го числа кожного місяця. А потім самі 6-го автоматично фіксують. Чим тільки вносять плутанину для користувачів. Навіщо така автоматична фіксація? Ха! Ці лічильники коштують гроші. Знову за рахунок власника? Ха-ха! За все заплатить споживач в загальному тарифі.

Отже куди не кинеш погляд - всюди непотрібні витрати. Включені у тариф. От цими питаннями зайнятися би Нацкомісії по регулюванню тарифів. Але ні. Збільшимо. Доб’ємо власних громадян.

Власник ДТЕК в 2006 році в моїй присутності обіцяв журналістам за рік вивчити українську мову. Може дарма я це все пишу. Якщо досі не вивчив. Але члени НКРЕП все розуміють. Чи ні?

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.