Обіцяну індексацію пенсій перенесли?

14 лютого 2023, 17:36
Власник сторінки
соціальний експерт
17
1379
Обіцяну  індексацію пенсій перенесли?
індексація пенсій

Чи варто пенсіонерам очікувати обіцяної у березні індексації пенсійних виплат?

Пенсіонерам не варто очікувати обіцяної у березні індексації пенсійних виплат!

Це випливає зі слів міністерки соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, Уряд проводить розрахунки, щоб провести індексацію пенсію, враховуючи ситуацію в економіці. І терміни уже зсунулися щонайменше на місяць...

Минулого року Уряд обіцяв провести індексацію пенсій у березні 2023 року. У бюджеті на 2023 рік єдине підвищення пенсій, яке мало відбутися.

Йшлося про підвищення лише на 5% (2022 року пенсії проіндексували на 14%). Це при тому, що зростання споживчих цін 2023 року очікується на рівні 28,0% після інфляції у 30% 2022-го...

Міністерка соцполітики Жолнович заявила, що на індексацію пенсій не вистачає 20 млрд грн…

Проте, на «велике будівництво-крадівництво» в цьому році попри війну виділили 53 млрд!

За словами міністерки щоб осучаснити пенсії на потрібно близько 60 млрд грн. При цьому в бюджеті виділили близько 40 млрд грн. Ще 20 млрд грн доведеться знайти протягом року. Однак, навіть якщо березневе осучаснення проведуть у повному обсязі, цього буде недостатньо, бо ціни суттєво зросли.

Що буде  з пенсіями і соцвиплатами цього року та чому він виявиться складним для всіх, більш детально читайте у дописі «Пенсії у 2023-му: невтішні перспективи».


P.S. На сайті Мінсоцполітики появилася інформація щодо того, що індексацію пенсій розпочнуть все ж таки 1 березня, проте не зрозуміло чи вистачить грошей і чи всім пенсіонерам проіндексують? (Останні роки такі великі категорії пенсіонерів як військовослужбовці, держслужбовці, науковці та чернобильці залишалися без індексації)

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: пенсія,Міністерство соціальної політики,індекс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.