З 1 лютого зміни у виплатах

03 лютого 2023, 12:27
Власник сторінки
соціальний експерт
7
1043
З 1 лютого зміни у виплатах
соціальні виплати

З 1 лютого 2023 року відбулись зміни у виплатах військовим, допомозі внутрішнім переселенцям та українським біженцям у європейських країнах.


З 1 лютого 2023 року Уряд  запровадив  зміни у виплатах військовим, допомозі внутрішнім  переселенцям, також зміни відбулися із допомогою українським  біженцям у деяких європейських країнах.

Виплати військовим.

 Як повідомляє міністерство оборони України, тепер виплати безпосередньо залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності та специфіки бойових або спеціальних завдань.

Ті військові, які перебувають поза зоною бойових дій, позбавлені доплат у розмірі 30 тисяч гривень на місяць…

Бойові виплати в 100 тис. гривень збережуться для тих бійців, які воюють із супротивником на передньому краї. Те ж саме стосується родин полонених і зниклих безвісти.

З 1 лютого 2023 року зарплата для військових не може бути меншою за 20100 грн на місяць, а для поліцейських і рятувальників - не менше 17000 грн на місяць.

Виплати ВПО.

Що стосується внутрішньо переміщених осіб, то з 1 лютого нарахування оплат тепер теж проводитиметься за новим принципом. Допомогу зможуть отримати переселенці з тих територій, де:

§                               -  можливі бойові дії;

§                                 - активні бойові дії;

§                                 - не визначена дата завершення боїв або тимчасової окупації...

 

До оновленого переліку, який складає уряд, увійшли території: Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей.

Щомісячна державна допомога на проживання ВПО становить 2000 грн для дорослого і 3000 для дітей та людей з інвалідністю.

До речі, з 1 лютого  агенство ООН у справах біженців знову відновило реєстрацію на отримання допомоги ВПО.  Внутрішні переселенці  можуть звернутися за допомогою по 2 200 грн на кожного члена сім'ї, допомога виплачуватиметься протягом трьох місяців.

Допомога українським  біженцям в Польщі

З 1 лютого 2023 року українці, які перебувають у Польщі понад 120 днів, мають оплачувати 50% вартості свого проживання, але не більше ніж 40 злотих за одну людину на день.

З 1 травня сума збільшиться: переселенці, які перебувають у Польщі понад 180 днів, повинні будуть покривати 75% витрат, але не більш як 60 злотих за одну людину на день.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: військовослужбовці,біженці,соціальна допомога,виплати,переселенцы
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.