Податкові перевірки бізнесу під час воєнного стану

30 вересня 2022, 18:54
Власник сторінки
Юриспруденція
0
31
Податкові перевірки бізнесу під час воєнного стану

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX було внесено зміни до Податкового кодексу України щодо проведення податкових перевірок на період дії воєнного стану

Відповідно до Закону податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім камеральних перевірок податкових декларацій та фактичних перевірок.

Камеральна перевірка податкових декларацій або уточнюючих розрахунків, до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування може бути проведена протягом 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. 

Фактична перевірка може проводитися у разі:

-          наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів;

-          письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів, касових операцій, патентування або ліцензування.

Наслідки перевірки є наступними, у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується загальна відповідальність, передбачена законодавством, а норми щодо мораторію на  застосування штрафних санкцій на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), у такому випадку не застосовуються.

Що стосується перевірок про сплату ЄСВ, Законом установлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану.

Документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, розпочаті до 24 лютого 2022 року та не завершені, зупиняються по останній календарний день третього місяця з дня припинення (скасування) воєнного, надзвичайного стану.

Крім того, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату ЄСВ не застосовуються, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, ви можете звернутися до системи безоплатної правової допомоги, зателефонувавши за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні), або відвідати сайт - https://www.legalaid.gov.ua/, чи самостійно знайти правову інформацію, що Вас цікавить на сайті правових консультацій - https://wiki.legalaid.gov.ua/.

Додатково за інформацією про графік та умови роботи сервісних центрів управління Пенсійного фонду, Ви можете, звернувшись за номером - 0800 503 753

 

Консультував,

Завідувач сектору «Рахівське бюро правової допомоги» Хустського МЦ з надання БВПД       

Василь Савуляк

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.