Щодо оплати за комуналку під час війни…

21 мая 2022, 19:45
Владелец страницы
соціальний експерт
5
1586

Чи можна не платити за комунальні послуги під час воєнного стану? Та чи правомірно нарахування штрафів та пені за борги?

Воєнний стан не звільняє споживача комунальних послуг від обов’язку по оплаті їхньої вартості. При цьому, пунктом 1 Постанови КМУ №206 від 05.03.2022 року установлено, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги; припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Таким чином, юридичної відповідальності та/або несприятливих наслідків у вигляді сплати неустойки, штрафу, пені, відключення від мережі (електро-, водопостачання тощо) боржник у період дії воєнного стану не понесе, але це не означає, що накопичена заборгованість обов’язково буде списана, прощена.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: штраф,оплата,пеня,заборгованість,комунальні послуги,воєнний стан
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.