«LEO» НА ВОЛОДИМИРСЬКІЙ, 4 - ЯК ТОЧКА ЗЛИВУ ДЕРЖАВНОЇ ТАЄМНИЦІ

18 лютого 2022, 11:39
Власник сторінки
журналист
0
3168

Чому Баканов, Венедиктова і Монастирський не помічають криміналу й активності спецслужб РФ

Ми у кількох публікаціях вже досліджували історію кримінального провадження № 42012110000000089. Досудовим розслідуванням там встановлено, що протягом 2006-2012 років аферистка Вікторія Модлицька (Вязьмітінова) шахрайським шляхом заволоділа майном, належним її тодішньому чоловіку Юрію Вязьмітінову та сину його першої дружини Євгену Вязьмитинову. Серед цих активів – квартира у центрі Києва по вулиці Ірининська, а також цінні речі, предмети мистецтва і документи. Квартиру Модлицька (Вязьмітінова) «віджала» через договір дарування, у якому їй посприяла столичний чорний нотаріус Тетяна Куликовська, цінні речі, предмети мистецтва - таємним викраденням чужого майна (крадіжка).

Втім, попри однозначні висновки досудового розслідування, де цю низку злочинів практична розкрили слідчі, справа «зависла» на 10 років. Виглядає, що її навмисно гальмують. Причому, це відбувається на рівні Офісу Генерального прокурора Ірини Венедіктової та МВС на чолі з Денисом Монастирським.

Згодом, у контексті цієї справи, спливла ще одна – не менш цинічна, що наштовхує на питання вразливості національної безпеки України, про що наведемо згодом. Про неї стало потерпілий Ю.Вязьмітінов дізнався під час ознайомлення з матеріалами цивільної справи №644/6982/16-ц, що розглядалася за його позовом. Він виявив клопотання про залишення позову без розгляду від 21.01.2017, начебто підписане ним, хоча насправді – з підробленим підписом. Це наштовхнуло його на думку, що, окрім нерухомості і документів, організоване злочинне угруповання у нього поцупило ще й права на бізнес – популярний у Києві ресторан «Лео» на Парковій дорозі.

Старт цієї оборудки сягає 2007-го, коли Вязьмітінов передав Вязьмітіновій в управління корпоративні права ТОВ «ЕС КІ МО» - власника ресторану. У подальшому при розлученні Вязьмітінова, не погодивши з ним і не передавши належних коштів, розпорядилась корпоративними правами на власний розсуд. Вона не мала права це робити, оскільки отримання згоди колишнього чоловіка було обов’язковою умовою. 24.10.2012 року Вязьмітінова передала їх своєму батькові Тимошпольському, в такий спосіб заподіявши екс-чоловіку матеріальної шкоди в особливо великих розмірах. Згодом той, начебто, передав корпоративні права жінці на прізвище К.Кошко.  

Етапи викрадення бізнесу ілюструють витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 31.12.2006 і 31.12.2008. У першому випадку внесок Юрія Вязьмітінова у статутний фонд ТОВ «ЕС КІ МО» складає 1.26 млн грн, внесок ТОВ «ЛАРЕНС» - 630 тисяч, і Нашкевича – 630 тисяч. Натомість у другому документі усі  2,52 млн грн записані на одну особу – Вікторію Вязьмітінову. 02.11.2012 цей внесок вже переписано на Тимошпольського. А станом на 19.02.2017 року його записано на громадянку Катерину Кошко , яка, начебто, його купила за 1000 грн.

Шляхом кількох шахрайських операцій права на чужий бізнес переказали підставній особі, яка не усвідомлювала сенсу цих оборудок. Адже під час допиту пані Кошко у якості свідка вона заявила, що не є засновником ТОВ «ЕС КІ МО» і уперше про це чує. За її словами, вона не посвічувала у нотаріуса статутні чи будь-які інші документи ТОВ «ЕС КІ МО» і не здійснювала там жодної фінансово-господарської діяльності.

Отримавши свідчення про злочин, слідчі вилучили для подальшого розслідування низку документів. Серед них -  оригінал Реєстру для реєстрації нотаріальних дій за 25 січня 2017 року, де учасники правочину проставляють прізвище і підпис, довіреність від 13.03.2015, згідно якої учасник ТОВ «ЕС КІ МО» Тимошпольський надав повноваження В.Вязьмітіновій на підписання нотаріально посвідчених документів, та протокол загальних зборів ТОВ «ЕС КІ МО» від 25 січня 2017 року.

Експертизою  від 25.05.20 року визнано, що підпис Кошко на документах виконала інша особа. Ідеться про рукописний текст у частині опису документів, що надаються державному реєстратору, а також – про підписи на кожному аркуші у заяві про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу від 26.12.2017. Підписи сфальсифікували напроти графи «ПОКУПЕЦЬ» у договорі купівлі-продажу частки у Статутному капіталі TOB «ЕСКІМО» і на аркуші №15 напроти графи «Кошко Катерина» у Статуті TOB «ЕС KI МО».

Експертний висновок підтвердив що Вязьмітінова використала вкрадені документи у Кошко без її відома для продажу частки  ТОВ «ЕС КІ МО». Тобто вона діяла за класичною рейдерською схемою, віджимаючи ресторан «LEO». Із липня 2017-го такий самий ресторан несподівано з’являється вже на вулиці Володимирська, 4. Хоча у реєстрі місцезнаходження ТОВ «ЕС КІ МО» і нині значиться перша адреса, за якою кілька років не ведуть жодної господарської діяльності.

Організована група осіб підробила документи і застосувала їх, вчинивши злочин, передбачений ст. 358 ККУ. Вона шахрайським шляхом змінила власника ТОВ «ЕС КІ МО», перевела на нових власників усі його активи, зокрема майно і обладнання ресторану. Про те, що юридично ідеться саме про вкрадений заклад, свідчить те, що шахраї продовжують зухвало користуватися його старим сайтом та офіційними інтернет-сторінками. Годі казати, що меблі, кухонний посуд і обладнання, що належали справжньому власнику ТОВ «ЕС КІ МО», також перевезли у новий заклад на Володимирській, 4. Збереглися навіть старі номери телефонів. Тобто це все тепер належало ТОВ «РЕСТКОМ», власником якого, юридично, згодом стала донька Вязьмітінової – Карина, а фактично продовжувала керувати вона сама.

Про те, що ці дії були заздалегідь сплановані свідчить те, що В.Вязьмітінова, яка згодом, замітаючи сліди, стала Модлицькою, незаконно перевела на себе право власності на знаки для товарів і послуг. Тож є підстави вважати, що так звані власники ресторану «LEO» на Володимирській вчинили злочин, передбачений ч. 3 ст. 229 КК України. Адже вони вкрали усе майно, кошти, рахунки, назву закладу громадського харчування.  

Фінальний етап афери відбувся у квітні 2020-го. Як встановило досудове слідство, відповідно до копії протоколу загальних зборів учасників ТОВ «РЕСТКОМ» від 13.02.2017 100% учасником цього товариства шляхом придбання часток стає Людмила Руденко. Відповідно до копії протоколу загальних зборів учасників ТОВ «РЕСТКОМ» від 20.07.2017 року статутний капітал товариства збільшено до 647 610 гривень за рахунок майна, що належало ТОВ «ЕС КІ МО».