Трудові гарантії та пільги для членів сімей військовослужбовців

29 липня 2021, 16:29
Власник сторінки
Юриспруденція
0
235
Трудові гарантії та пільги для членів сімей військовослужбовців
соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей

Сьогодні поговоримо про трудові гарантії та пільги щодо працевлаштування для членів сімей військовослужбовців

Законодавство про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей базується на Конституції України і складається із Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям та членам їх сімей надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Так, відповідно до ст. 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», члени сімей військовослужбовців строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, а також на першочергове направлення для професійної підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки з відривом від виробництва та на виплату на період навчання середньої заробітної плати. Що ж стосується права на переважне право при прийнятті на роботу, то слід звернути увагу на те, що мова йде саме про право, а не обов’язок прийняття на роботу.

Тобто Для реалізації вказаного права, на підприємстві, установі, організації, куди має бажання влаштуватись член сім’ї військовослужбовця, повинні бути вільні, не укомплектовані, місця згідно штатного розпису працівників з відповідним, передбаченим, фондом оплати праці, або оголошено конкурс на заміщення вакантних місць. Якщо таких місць немає, то Кодексом законів про працю України, заборонено погіршувати умови праці діючих працівників, шляхом, скорочення, переведення на не повний робочий день, або вчинення інших дій для виключної реалізації права третіх осіб на працевлаштування.

Натомість, вказана стаття згаданого Закону, передбачає, що дружинам (чоловікам) військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, виплачується за місцем роботи грошова допомога в розмірі середньомісячної заробітної плати при розірванні ними трудового договору у зв'язку з переведенням чоловіка (дружини) на службу в іншу місцевість, а також дружинам (чоловікам) військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, до загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за віком, зараховується період проживання разом з чоловіком (дружиною) в місцевостях, де не було можливості працевлаштування за спеціальністю, але не більше 10 років. 

Це означає, що якщо члену сім’ї військовослужбовця довелось звільнятись з місця постійної роботи через переїзд на нове місце служби, і там не виходить працевлаштуватись, Держава забезпечує соціальний захист таких осіб. Крім того Закон передбачає, що Кабінетом Міністрів України, місцевими радами, підприємствами, установами, організаціями можуть встановлюватися й інші пільги та гарантії соціального захисту сімей військовослужбовців.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, ви можете звернутися до системи безоплатної правової допомоги, зателефонувавши за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні), або відвідати сайт - https://www.legalaid.gov.ua/, чи самостійно знайти правову інформацію, що Вас цікавить на сайті правових консультацій - https://wiki.legalaid.gov.ua/  

 

Консультував,

Начальник відділу «Рахівське бюро правової допомоги» Хустського МЦ з надання БВПД          

Василь Савуляк 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: право,сім'я,військовослужбовці,соціальна допомога,військові,працевлаштування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.