Слуги обслужили монополістів

22 лютого 2021, 15:25
Власник сторінки
соціальний експерт
3
355

"Слуги народу" відмовилися покарати монополістів за шахрайство і штучне завищення платіжок

З метою захисту українців від махінацій та зловживань монополістів-постачальників води, газу тепла, електроенергії,  команда Юлії Тимошенко винесла на розгляд Верховної Ради законопроєкт №3097.

Співавтори вказаного законопроєкту, народні депутати від фракції «Батьківщина» Сергій Власенко та Олександр Абдуллін, запропонували депутатам на законодавчому рівні зобов’язати монополістів у десятиразовому розмірі відшкодувати незаконні нарахування у платіжках.

«Ми отримали тисячі звернень від людей, які скаржилися на те, що монополісти-постачальники ЖКП періодично виставляють людям завищені платіжки, утворені не на основі договорів чи тарифів. Тобто людям свідомо завищують показники, нараховують неіснуючі борги. Цим законопроєктом ми пропонуємо надати будь-якому споживачу можливість вимагати відшкодування у 10-кратному обсязі у випадку, якщо в судовому чи позасудовому порядку буде встановлено факт завищення даних у платіжках. Ми вважаємо, що це дозволить уникнути багатьох зловживань», – переконаний Сергій Власенко.

Від штрафів за штучно завищені цифри в платіжках монополістів надавачів комунальних послуг захистили представники фракції «Слуга народу», які єдині не проголосували за документ, тож законопроєкт передано на доопрацювання в комітет…

«Ми маємо повну безкарність монополістів: платіжки непрозорі й завищені. В Україні не існує системи захисту споживача і покарання тих власників компаній, які встановлюють неправдиві цифри в платіжках. Якби власники компаній-монополістів знали, що нестимуть відповідальність у 10-краткному розмірі, це могло б вгамувати їхні апетити та водночас захистити людей від грабунку. Єдина фракція, яка не підтримала цей законопроєкт, це – «Слуга народу». Вони живуть за подвійними стандартами: спочатку кажуть про турботу про українців, а самі наживаються на захмарних тарифах», – зазначив під час брифінгу народний депутат  Олексій Кучеренко.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Тарифы ЖКХ,монополія,коммунальные платежи,ЖКП,компенсація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.