РФ хоче засекретити інвесторів, які відкривають бізнес в окупованому Криму

04 лютого 2021, 18:03
Власник сторінки
0
14

РФ хоче засекретити інвесторів, які відкривають бізнес в окупованому Криму

З огляду на страх перед санкціями з боку США і ЄС переважна більшість російських компаній не хочуть відкривати бізнес в Криму.
 
Мінекономрозвитку РФ пропонує для підвищення інвестиційної привабливості створити в Криму особливі адміністративні райони (ОАР). На їхній території буде діяти особливий правовий режим, головною перевагою якого стане конфіденційність інвесторів як спосіб захисту від західних санкцій. Про це йдеться в законопроєкті, що розробляється

Конфіденційність буде забезпечена тим, що буде обмежений доступ до даних про учасників ОАР, які містяться в державних реєстрах юросіб і нерухомості. Такі відомості будуть надаватися тільки органам влади, позабюджетним фондам, Центральному банку і судам.

З подібними пропозиціями "влада" Криму виступає з 2017 року.
У 2014 році США ввели щодо Криму практично повне торгове ембарго і почали вводити санкції проти російських компаній, які ведуть бізнес на півострові. Аналогічні заходи вживав і Євросоюз. При визначенні компаній, які потрапляють під санкції, американці і європейці опиралися в основному на публічні повідомлення і відомості російських державних реєстрів.

В результаті зараз більшість російських федеральних компаній не виходять на кримський ринок, побоюючись санкцій, які відріжуть компанії від зарубіжних позик і торгівлі з європейськими партнерами.

З 2015 року в Криму і Севастополі почали діяти вільні економічні зони. Інвестори, які бажають працювати в Криму або в Севастополі, звільняються від сплати податку на майно на 10 років, від сплати земельного податку на три роки і від сплати ввізних митних зборів і податків. Крім того, земельні ділянки учасникам вільних економічних зон надаються без проведення торгів.

Нагадаємо, сім років знадобилося, щоб Європейський суд з прав людини встановив: РФ контролює український Крим не з моменту проведення так званого референдуму 18 березня 2014 року, а з 27 лютого, коли на півострові масово з'явилися "зелені чоловічки".
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.