Сепаратисти з «ВНК» хочуть влаштувати державний переворот

11 січня 2021, 17:56
Власник сторінки
0
1045
Сепаратисти з «ВНК» хочуть влаштувати державний переворот

Сепаратисти з «ВНК» хочуть влаштувати державний переворот та заснувати нову «Республіку Україна»

21 грудня 2020 року в Києві відбувся т.зв. “Всеукраїнський національний конгрес”, на якому група активістів прийняла резолюцію та низку незаконних рішень, пов’язаних із створенням альтернативних органів державної влади України.

Так, 39-річний мешканець Дніпра Анатолій Балахнін, який називає себе “ідеологом” цього руху. Не маючи юридичної освіти, самотужки вивчив українські закони та Конституцію, і почав трактувати їх на свій розсуд.

Зараз він є фігурантом кримінального провадження за особливо тяжкою 109 статтею Кримінального Кодексу — “дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”.

Напередодні у численних інтерв’ю та на своїй фейсбук-сторінці Балахнін називав поліцію, а також діючу Верховну Раду, Кабінет міністрів, Збройні сили України та решту державних органів “нелегітимними” та “нікчемними”. Нарікаючи на “незаконні” та “злочинні” дії українських держорганів, він вирішив “перезаснувати Республіку Україну “з нуля”.

З 2017 року Балахнін почав мандрувати Україною та агітувати за створення нових органів державної влади та альтернативних органів самоврядування. Під час кожного відрядження він знаходив кількох прихильників. Але навіть силами кількох людей у шістнадцяти областях України утворювалися самопроголошені сільські, міські та районні ради.

Подібні сепаратистські проекти створюються в Україні раз на кілька років. У 2016-му році СБУ викрила діяльність так званих “територіальних громад”, які роздавали паспорти, захоплювали комунальні підприємства, збирали податки і навіть видавали власні автомобільні номери. Так само, як і Балахнін, вони називали Україну “державою-паразитом”, і встановлювали власні правила оподаткування та ведення бізнесу. А заодно — створювали власні суди, поліцію та прокуратуру.

Після серії обшуків та затримань діяльність  активістів “територіальних громад” згасла. Але нинішня активність копіює діяльність попередників. Анатолій Балахнін уже почав виготовляти “посвідчення депутатів” та печатки міськрад і пропонував усім робити їх за підготовленим зразком.

Активісти переконують, що їхню діяльність фінансують самі. Анатолій Балахнін розповідав, що деякий час уже не працює, а існує на пожертви, які надходять на його банківську картку від прихильників.

Разом із тим, в СБУ не виключають, що така діяльність вигідна Російській Федерації. Керівництво РФ з 2011-го року готувала розкол України під виглядом створення федеративних округів, які потім за допомогою референдуму можуть приєднатися до сусідньої держави.

Разом з тим, правники-конституціоналісти вкотре пояснюють, що заходи на зразок так званого “Всеукраїнського національного конгресу” не мають жодної юридичної сили:

Рішення про заснування державних органів не може приймати купка людей. Нічого спільного із законністю такий формат діяльності не має. Україна — демократична держава, і проведення масових акцій та зборів не заборонені. Але спроби заснувати парламент або нові збройні сили — це злочин, описаний низкою статей Кримінального Кодексу України, зокрема ст.ст. 109, 110, 111, 353 КК України.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.