В СБУ запропонували ініціативи з протидії боротьби з контрабандою тютюну

11 лютого 2020, 19:51
Власник сторінки
0
46
В СБУ запропонували ініціативи з протидії боротьби з контрабандою тютюну

Слід ввести кримінальну відповідальність за контрабанду, зокрема підакцизних товарів, аби спіймані злочинці несли покарання, а не гуляли на свободі після сплати штрафів ‒ вважає очільник СБУ

Іван Баканов запропонував ініціативи, які посилять боротьбу з контрабандою та нелегальним ринком тютюну

Під час координаційної наради з проблемних питань тютюнового ринку України, яка відбулася 11 лютого за ініціативи Служби безпеки України, голова СБУ Іван Баканов закликав керівників правоохоронних органів, податкової та митної служб запровадити спільні механізми боротьби з контрабандою та нелегальним ринком тютюнових виробів.

«За свідченням експертів, обсяг нелегального ринку тютюну становить приблизно 7% від загального. Торік бюджет недоотримав 5 мільярдів гривень через несплачені податки. За цією цифрою стоять нереалізовані можливості для громадян – нові дороги, лікарні, дитячі садки… Це також середня місячна пенсія для більше ніж 1 мільйона 600 тисяч українських пенсіонерів», ‒ зазначив Іван Баканов.

Голова СБУ додав, що лише за минулий рік Служба вилучила 10 мільйонів пачок цигарок та 91 тонну сировини для їх виготовлення, а також провела низку масштабних операцій, зокрема, заблокувала діяльність великого злочинного угруповання і вилучила найбільшу за всю історію незалежності контрабандну партію тютюну вартістю понад 120 млн грн.

Крім того, учасники наради також обговорили проблему несплати ПДВ та роздрібного 5% акцизу з продажу тютюнових виробів, який майже на 50% знаходиться в тіні, через це держава недоотримує мільярди гривень щороку.

«Роботу з цього напрямку потрібно покращити. По-перше, втілити у життя Концепцію «Електронна акцизна марка». Мова йде про впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів. По-друге, слід ввести кримінальну відповідальність за контрабанду, зокрема підакцизних товарів, аби спіймані злочинці несли покарання, а не гуляли на свободі після сплати штрафів», ‒ наголосив на необхідності запровадження ефективного контролю за підакцизною продукцією очільник СБУ.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: СБУ,контрабанда,табачные изделия,Иван Баканов
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.