Екологічна катастрофа у смт. Солотвино

21 січня 2020, 13:30
Власник сторінки
журналист
0
37
Екологічна катастрофа у смт. Солотвино

Навколо Солотвинського родовища кам’яної солі виникла надзвичайна екологічна ситуація, результатом чого ще 10 років тому(!) стала втрата діючих шахт, повна аварійна зупинка роботи солевидобувного

Екологічна катастрофа у смт. Солотвино давно привертає увагу громадськості та ЗМІ України, оскільки вона за масштабами та соціально-економічними наслідками набула загальнодержавного значення.

Навколо Солотвинського родовища кам’яної солі виникла надзвичайна екологічна ситуація, результатом чого ще 10 років тому(!) стала втрата діючих шахт, повна аварійна зупинка роботи солевидобувного підприємства, деградація ландшафту, виникнення дестабілізованого рельєфу, розвиток величезних проваль навіть за межами гірничого відводу діючих шахт, а також припинення функціонування унікального підземного відділення спелеосанаторію Української алергологічної лікарні (УАЛ), діяльність якого була пов’язана з гірничими виробками шахт.

Для вирішення проблеми у 2016 році у Солотвині місяць щоденно працювала Експертна консультативна місія, очолювана представниками Європейської комісії, яка дійшла висновку щодо високої ймовірності подальших катастрофічних наслідків затоплення шахт та рекомендувала посилити систему управління ризиками в регіоні. Це стало поштовхом для розробки та реалізації масштабного проекту ImProDiReT -Вдосконалення Стратегії зменшення ризиків стихійних лих в Закарпатській області.

За написанні та реалізацією масштабного проекту взялася Агенція регіонального розвитку Закарпатської області. Автори проекту від Агенції – Волошин Валентин і Таїсія Симочко – спільно з європейськими колегами, підготували та подали проект на конкурс і отримали фінансування від Генерального Директорату з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO).

Місія Проекту ImProDiReT – це, перш за все, розробка скоординованого спільного плану дій для зменшення ризику стихійних лих та спрямованого на захист та підвищення стійкості населення Закарпатської області, їх навколишнього середовища, власності та культурної спадщини.

До команди проекту ImProDiReT були залучені представники Мережі експертів з підвищення стійкості (ResilienceAdvisorsNetwork (RAN)), Агенція регіонального розвитку Закарпатської області (ARDZ), Технічного університету Дельфту (TU Delft), Інституту геологічних наук НАН України (IGS-NASU) та Головної школи пожежної служби (MSFS) з Польщі. Проект керується координаційною групою, що складається з представників усіх п’яти організацій. Як бачимо, ідея – цікава, команда – потужна.

Пройшло майже два роки від початку проекту – час підводити підсумки.

26 грудня 2019 року відбулося засідання Наглядової Ради Агенції регіонального розвитку Закарпатської області щодо реалізації проекту, де було озвучено ряд порушень зі сторони директора Агенції Поповича В.В.

Під час аналізу загального проміжного звіту виявилась заборгованість за 7 місяців з оплати експертам проекту за угодами цивільно-правового характеру, зафіксована фальсифікація звітності робочого часу за проектом не була навіть надана можливість працювати в офісі агенції, і роботу довелось проводити в приміщеннях ОДА та навіть кафе.

Враховуючи вище перераховані порушення виникає ризик міжнародного скандалу який приведе до економічного розриву та непорозуміння між Україною та європейськими партнерами. На сьогодні співпраця з європейськими донорами – одна із пріоритетних завдань української влади. І нереалізація грантових програм закриє вхід потужним інвестиційним кампаніям на ринок України.

Члени Наглядової Ради вирішили провести кваліфікованими спеціалістами розширений аудиту діяльності та звітності за проектом.

Для прозорого звітування   перед європейськими донорами та для  уникнення зловживань зі сторони директора Агенції, пропонується Закарпатській облдержадміністрації та Закарпатській облраді відсторонити Поповича В.В. від робот до закінчення повної фінансової перевірки та договірної діяльності організації під час реалізації проекту, адже звітування неправдивими витратами може  привести до порушенням умов партнерства і  негативно вплинути на майбутню співпрацю з європейськими фондами.

Зазвичай, подібні дії викликають недовіру між партнерами та несуть репутаційні ризики для держави.   Дуже важлива щоб  такі масштабні і важливі грантові проекти показували прозорі і реалістичні факти, а не фантазію керівника  Агенції.

Чекаємо вольове рішення обласної влади!


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.