Валерий Гнатенко: Дружковка чтит и помнит!

10 травня 2018, 10:52
Власник сторінки
журналист
0
47

В Дружковке достойно провели майские праздники! Открыли обелиск...

В Дружковке на Донетчине достойно провели майские праздники! Все было организовано достойно, с особой теплотой, по-домашнему!

Вот как описывает события сайт горсовета:

Друга світова війна – рубіжна й найжорстокіша подія в історії сучасного світу. В неї було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі, тривала вона довгих 6 років. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто безвісти пропав. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.

Україна втратила п’яту частину населення: близько 3 млн. чол. На фронтах, і 5,5млн. у зоні окупації. Міста обезлюдніли і лежали в руїнах. Понад 10 млн. жителів України залишились без даху над головою і жили в непристосованих приміщеннях та землянках. Немає на українській землі родини, у літописі якої не залишила трагічні сторінки та жахлива війна.

У День пам’яті та примирення керівництво Дружківки, начальники відділів виконавчого комітету та структурних підрозділів міської ради поклали квіти до братської могили радянських воїнів Південно – Західного фронту, що у сквері Перемоги. Учасники заходу схилили голови перед героями, які відважно й самовіддано боролися з нацизмом, хто своєю стійкістю, мужністю і самовідданістю на полях битв і на трудовому фронті в ім’я перемоги показали істинний приклад патріотизму.

У закладах освіти міста з метою патріотичного виховання учнівської молоді проведений цикл заходів з нагоди Дня пам’яті та примирення: відеоуроки з обговоренням «Українці, які в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора» (з використанням відеоісторій Українського інституту національної пам’яті), уроки мужності «Мужність і відвага крізь покоління», акція «Маки пам’яті»,   тематичні експозиції в шкільних бібліотеках, тематично-інформаційний урок «Історичний погляд на патріотизм української молоді в період Другої світової війни».

Учні гімназії «Інтелект» представили театралізований виступ «Обличчя війни», у якому через танці та пісні розкривали тему «У війни – не чоловіче обличчя», читали вірші «У війни – не жіноче обличчя» та  виконали театралізовану композицію «У війни – не дитяче обличчя». Захід закінчився хвилиною мовчання та піснею «Свята Перемога» у виконанні учнів молодших класів. Учні та вчителі ЗШ І-ІІІ ступенів №6 провели святковий конкурс строю та пісні, присвячений Дню примирення і перемоги над нацизмом «Нас пісня вела до перемоги» у сквері «Ювілейний». У конкурсі взяли участь учні 1-4 класів, які підготували воєнні пісні. Свято розпочалося урочистою лінійкою, під час якої діти виразно читали вірші про події Другої світової війни. Всі присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих у ті роки та поклали квіти до пам’ятника воїнам – визволителям Дружківки.

У закладах культури проведений вечір слави «Шана за подвиг, вдячність за мир»; літературно-музичне свято «Пісні воєнних років єднають покоління». У Дружківській школі мистецтв відбувся концерт до Дня пам’яті і примирення.

У Дружківському історико-художньому музеї почала свою роботу виставка «Ветеран», де представлені  портрети  ветеранів Дружківки, що за життя позували у образотворчій студії самодіяльним і професійним художникам, а ще пейзажі та плакати з фондів музею.

Валерий Гнатенко: Дружковка чтит и помнит! Мы уважаем и поддерживаем ветеранов, освободивших мир от фашизма! Вечная слава павшим!

В городе появился и новый обелиск:

У пам’ятні травневі дні, коли вся Україна відзначає 73-тю річницю Перемоги, в українській  Дружківці біля нового обеліску загиблим українським героям запалав вогонь пам’яті.

9 травня 2018 року поблизу міського комісаріату, за участю керівництва міста, представників депутатського корпусу, мужніх учасників  бойових дій на Донбасі, героїчних ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та всіх, хто береже у своєму серці пам’ять про загиблих українських героїв відбулося урочисте відкриття пам’ятника всім,  хто загинув за незалежність України в різні часи.




Розпочалася урочиста церемонія звуками Державного Гімну України, який вже понад два століття наснажує українських патріотів! Біля святого місця дружківчани запалили вогонь пам’яті про загиблих героїв, які віддали  життя за рідну українську землю.


Символічну велику свічу біля обеліска двома маленькими свічками запалили діти – маленькі українці – яким берегти у своїх серцях пам’ять про загиблих героїв. Хвилиною мовчання присутні згадали українських хлопців, які власною честю та мужністю довели любов до своєї Батьківщини. На честь загиблих українських героїв прозвучав збройний салют!

До присутніх звернувся міський голова Валерій Гнатенко, який подякував усім, хто береже у своєму серці пам’ять про героїв, хто у день перемоги разом зі своїми земляками прийшов згадати учасників Другої світової війни та сучасних українських воїнів. Він побажав мешканцям міста миру та любові та бути гідними нащадками героїчних предків.

Символічним є те, що саме біля споруди військового комісаріату, поблизу портретного ряду дружківчан – героїв Другої світової війни, з’явилось пам’ятне місце. Тож естафета мужності та героїзму триває донині. Дружківчани, що стали учасниками антитерористичної операції, гідно продовжують військову справу своїх дідів та прадідів. Тепер, проходячи повз це пам’ятне місце, мешканці обов’язково згадуватимуть тих, хто віддав своє життя за Україну. Їх звитяжний подвиг увіковічено у гранітному обеліску!

Продовжився захід покладанням квітів до пам’ятного місця, традиційною святковою ходою на честь свята Перемоги та мітингом біля могили невідомого солдата…

Все мероприятия в городе прошли на высоком уровне, достойно! Так держать!

Е.Малахов

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.