Отримані ресурси громади мають використати для розвитку місцевої економіки

06 лютого 2018, 23:48
Власник сторінки
0
43

АМУ вітає рішення Уряду щодо передачі земель за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ. Але головне питання, яке наразі стає перед громадами – це ефективне використання цих грошей.

Розпочатий урядом процес передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має завершитися до кінця цього року, причому перші передачі земель, завдяки знайденому Кабінетом Міністрів рішенню, мають відбутися вже у лютому-березні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради, присвяченої земельним питанням.

«Ми починаємо рухатися в цьому питанні. Нам не потрібні зміни до законодавства, достатньо рішення Уряду, аби передати землі у власність ОТГ. Громади будуть володіти землею, розпоряджатися нею вільно, і ніхто цьому заважати не буде», - сказав Володимир Гройсман.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, більшість земель вже проінвентаризовані, але в разі необхідності додаткова інвентаризація буде проведена в максимально швидкі терміни.

Прогнозна швидкість передачі земель – не менше трьох громад на місяць. Координація всіх дій буде прописана в меморандумі, який підписуватимуть керівні органи ОТГ та органи Держгеокадастру. Підписання документів розпочнеться вже цього тижня.

 «Ми будемо моніторити виконання (меморандумів). Якщо побачимо,  що хтось заважає  – будемо звільняти (таких чиновників) з роботи, - підкреслив Володимир Гройсман. – Перші підсумки процессу маємо підвести вже за три тижні».

Глава Уряду звернув увагу, що наразі в Україні працюють близько 700 ОТГ.

«До кінця 2018 року всі землі мають бути передані. Це буде правильна передача землі у власність. Готові фінансово допомогти громадам щодо проектів відведення землі», - сказав Прем’єр-міністр.

Допомагати в цій роботі, за пропозицією Уряду буде Асоціація міст України (АМУ).

Зокрема, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан визначив головні виклики, що стоять перед новоствореними громадами:

 «Майже 16 відсотків місцевих бюджетів перетворилися на бюджети-донори. Це бюджети, яким не допомагає держава. Навпаки, вони допомагають державі. Єдиний податок зайняв 3 місце в бюджетах громад по надходженню податків. І це після підняття мінімальної зарплатні, яке всі так критикували.  І один з головних чинників доходів громад  – це надходження від плати за землю. Саме тому Асоціація міст України вітає енергійне рішення Уряду щодо передачі земель за межами населених пунктів у комунальну власність громад. Але головне питання, яке наразі стає перед громадами – це ефективне використання цих грошей».

Стратегія, яку в цьому плані розробляє АМУ, може мати умовну назву «Час заробляти». Тобто, уряд створив механізми і місцеве самоврядування повинно їх використовувати для розвитку місцевої економіки.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Україна,місцеве самоврядування,децентрализация,земля.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.