Землю - громадам: що це означає

04 лютого 2018, 02:17
Власник сторінки
0
110

З 1 лютого в Україні розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад.

Згідно з розпорядженням Кабміну, з 1 лютого в Україні розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад. Таким чином, ОТГ вже можуть починати планувати свої території. Перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.

Таке рішення уряду привітала Асоціація міст України (АМУ), яка послідовно і наполегливо відстоювала позицію щодо необхідності передачі земель поза межами населених пунктів об'єднаним громадам. В Асоціації вважають це дієвим кроком щодо децентралізації управління земельними ресурсами, який забезпечить наповнення бюджетів ОТГ та сприятиме їх просторовому розвитку.

«Фактично, це поштовх для залучення інвестицій в об’єднані територіальні громади та наведення ладу. Адже плата за землю в окремих бюджетах складає друге місце по надходженнях, це дуже серйозний ресурс», - наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Його заступник, директор Аналітичного центру Ярослав Рабошук додав, що земельні ресурси – саме ті повноваження, які мають здійснюватися на місцях. «По-перше, територіальні громади зацікавлені у своєму розвитку, вони найкраще знають як планувати його і для цього їм потрібна територія. По-друге, територіальні громади зацікавлені у надходженнях до своїх бюджетів, за рахунок яких вони будуть розвивати свою інфраструктуру – дороги, площі, парки, дитячі садочки, школи. Для цього потрібен ресурс. Цей ресурс можна отримати за рахунок плати за землю. Саме тоді територіальна громада, правильно спланувавши свою територію, облікувавши всіх землекористувачів, взявши відповідну плату за землю, зможе впливати на розвиток інвестицій», - пояснив Я.Рабошук.

У Донецькому регіональному відділенні АМУ розповіли, що передача земель об’єднаним громадам буде здійснюватися за таким алгоритмом: перше – це клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, які не були передані в користування; друге - здійснення інвентаризації; третє - реєстрація в кадастрі й четверте – безпосередньо сама передача.

«Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальну власність ОТГ.  До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з  органом місцевого самоврядування відповідної громади.  Вся інформація щодо передачі земель ОТГ відображатиметься на спеціальному сайті: Крім того, працюватиме гаряча лінія з питань передачі земель з державної власності у власність громад - 0800-502-528», - пояснив консультант з юридичних питань Донецького РВ АМУ Костянтин Гацько.

Експерт додав, що децентралізація земельних відносин допоможе побороти корупцію в цій сфері. «Розпорядження КМУ «Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад» не лише позитивно вплине на економічний розвиток ОТГ і наповнення місцевих бюджетів. Воно дозволить викоренити тіньові схеми продажу землі та проблеми з рейдерським захопленням земельних ділянок, які дотепер могли відбуватися. До того ж, завдяки земельним ділянкам, які знаходяться за межами громад, з’явиться можливість вирішити ще одне актуальне питання, а саме - проблему з житлом для учасників АТО», - зазначив Костянтин Гацько.

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Земля,громада,Україна,місцеве самоврядування,децентралізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.