Асоціація міст України провела Національний прес-клуб реформ

17 декабря 2017, 20:27
Владелец страницы
0
37

У Києві в рамках Проекту ПУЛЬС відбулася зустріч журналістів з усієї України з представниками центральних органів влади та аналітиками АМУ.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав децентралізацію одним з пріоритетів 2018 року. «Буде побудовано 2000 нових об’єктів у громадах – школи, дитсадочки, басейни, громадський простір. Що будувати - вирішуватимуть самі громади, оскільки на місці видніше, що саме потрібно будувати та розвивати», - зазначив Прем’єр.


Про ці та інші плани на 2018 рік він розповів під час Національного прес-клубу реформ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік», який організувала у Києві Асоціація міст України в рамках Проекту ПУЛЬС. Участь у заході взяли близько сотні медіа з різних областей України.


Володимир Гройсман зазначив, що у бюджеті передбачено Державний фонд регіонального розвитку в обсязі 6 млрд грн, субвенція на підтримку розвитку інфраструктури об’єднаних громад 1,9 млрд грн,  субвенція на соціально-економічний розвиток регіонів 5 млрд грн. «До  2020 року планується ліквідувати черги до дитячих садочків по всій Україні», - запевнив Прем’єр-міністр.


Перед представниками медіа виступили й інші спікери. Зокрема, голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко наголосив, що вперше розгляд Держбюджету відбувався за процедурою і Асоціація міст була активним суб’єктом його розробки, розгляду та ухвалення.


«АМУ вдалося
відстояти для місцевого самоврядування майже 50 млрд грн на 2018 рік. Це і формула вирівнювання, яка залишається стимулюючою. Більше 3 млрд грн залишається на розвиток громад», – зауважив Віталій Кличко. Всі об’єднані спроможні громади будуть мати з 2018 року прямі міжбюджетні відносини з Держбюджетом і отримають кошти від інфраструктурної субвенції.


Детальніше про принципи наповнення місцевих бюджетів, які вдалося відстояти для громад у Держбюджеті на наступний рік розповіла народний депутат України Оксана Продан. Аналітик АМУ з питань освіти Людмила Мозгова ознайомила учасників прес-клубу з новим законом «Про освіту». 


Щодо правил, за якими надаватимуться житлово-комунальні послуги у зв’язку з прийняттям нової редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги» розповів аналітик АМУ з питань ЖКГ Олег Гарник.


Під час прес-клубу журналісти отримали грамоти Асоціації міст України від Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана. Також представникам ЗМІ влаштували екскурсію до Будинку Уряду, де презентували платформу «Єдиний голос». 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: змі,Уряд України,децентралізація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.