Про майбутні наслідки пенсійної псевдореформи

06 листопада 2017, 19:33
Власник сторінки
соціальний експерт
0
443

Пенсійні зміни- це цинічний обман людей, який загорнули в красивий фантик

Пенсійні зміни уряду, які він назвав «реформою» - це величезний обман людей, який загорнули в красивий фантик від цукерки «Рошен».  

Якби влада дійсно хотіла потурбуватись про пенсіонерів, то вона мала би виконувати чинні закони про індексацію та осучаснення пенсій. Тоді мінімальна пенсія сьогодні б сягнула понад 2500 гривень. А середня становила би близько 4000 гривень. Але цього не було зроблено жодного разу за часів правління Порошенка.

Крім того, якби влада справді дбала про пенсіонерів, то без жодних «реформ» скасувала би свій же закон про 15% податку на пенсії працюючих пенсіонерів. Тим більше, що такий законопроект авторства Юлії Тимошенко давно зареєстрований у Верховні Раді.

Таким чином, через невиконання законів влада Порошенко фактично вкрала в кожного пенсіонера десятки тисяч невиплачених гривень. І завдяки цій псевдо реформі зняла з себе за це відповідальність. Та ще й обставила все так, що пенсіонери мають бути вдячні влади за жалюгідне підвищення. Але це великий обман! Бо за це мінімальне підвищення українці заплатять дуже високу ціну. Ось чому:  

 

1.    Вік виходу на пенсію збільшено мінімум до 63 років. Це відбудеться за рахунок збільшення страхового стажу, необхідного для пенсії, на 10 років – до 35 років! За даними Держстату, зараз в Україні середній вік життя чоловіків – 66 років. Тобто, за задумом влади, чоловікам пенсія вже не буде потрібна, бо вони просто до неї не доживуть. «Допоможи Пенсійному фонду - помри молодим», - сумно жартують у соцмережах.

2.    Ті, хто вийдуть на пенсію з 1 січня 2018 року, отримають пенсію на чверть меншу, ніж зараз. Бо зменшено коефіцієнт нарахування пенсій з 1,35 до 1. Наприклад, людина працює 40 років та має заробітну плату 5000 гривень. Зараз її пенсія складала би 2700 гривень. А якщо ця ж людина вийде на пенсію після 1 січня – то отримає лише 2000 гривень. Нагадаємо, що норма 1,35 була закладена при прем’єр-міністр Юлії Тимошенко як наближення до європейських стандартів обрахування пенсій.

 

Наведемо простий приклад розрахунку розмірів пенсій за віком для жінки та чоловіка, при середній зарплаті для обрахунку пенсій розміром у 6000 грн.

 

 

За урядування Тимошенко, грн

Після "реформи" Гройсмана, грн

Різниця, грн

Різниця, %

Жінка

3 030

2 000

- 1 030

- 34%

Чоловік

3 435

2 100

- 1 335

- 38,9%

 

3.                Індексація пенсій, закладена урядом, тепер складає не 100% від інфляції (як зафіксовано у чинному законодавстві), а лише 50%. Тобто коли продукти подорожчають на 20%, пенсіонерам компенсують лише 10%. А хто буде покривати різницю? Тож підвищення, що отримають пенсіонери, з’їдять комунальні тарифи та галопуючі ціни.

4.                Навіть після підвищення пенсій діючим пенсіонерам, мінімальна пенсія з 1 січня 2018 року у  1373 грн все одно буде вдвічі меншою за прожитковий мінімум (зараз складає 2562 гривні)!

5.                Розрекламоване осучаснення пенсій за чинним законодавством (яке не виконується владою Порошенка) є обов’язковим, а за псевдореформою – ні.

6.                Ліквідовано пільговий вихід на пенсію для трудового народу – шахтарів, гірників, працівників хімічних підприємств, селян. Також заднім числом прибрано додаткову пенсію для чорнобильців.

7.                Пропозиції докупати пенсійний страховий стаж – цинізм вищої проби. В країні, де понад 60% населення живуть за межею бідності, майже ніхто не зможе собі дозволити це.

Хто підтримав пенсійний геноцид в парламенті:

«Блок Петра Порошенка», «Народний Фронт» Яценюка, колишні регіонали - «Відродження» та «Воля народу», а також  Радикальна партія Олега Ляшка і половина «Самопомочі». Саме ці люди відповідальні за пенсійний геноцид.

 

ПРОПОЗИЦІЇ «БАТЬКІВЩИНИ»

Оскільки крадіжка грошей у пенсіонерів призвела до жахливих наслідків для їхнього життя, «Батьківщина» вимагає персональної кримінальної відповідальності прем’єр-міністра, міністра фінансів та міністра з питань соціальної політики!

Для реальної пенсійної реформи, яку пропонує «Батьківщина», потрібно:

1.    Подолати дефіцит Пенсійного фонду шляхом негайного ухвалення законопроектів «Батьківщини» про деофшоризацію економіки. Уже в перший рік це дозволить збільшити доходи країни на 67 мільярдів гривень.

2.    Провести реальну податкову реформу, яка дозволить відновити малий та середній бізнес, що збільшить надходження до бюджету та Пенсійного фонду.

3.    Почати поступовий перехід від солідарної до персоніфікованої пенсійної системи.

4.    Повернутися до європейських стандартів, за якими пенсія має складати не менше 40% від зарплати.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Порошенко,индекс,офшоры,пенсійний вік,пенсійна реформа,Гройсман,прожитковий мінімум,корупція та шахрайство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.