Олігархи сховали в офшорах майже 8 трільйонів євро

6 ноября 2017, 09:01
Владелец страницы
журналист-правозащитник
0
255
Олігархи сховали в офшорах майже 8 трільйонів євро

Світ сходить з розуму через жадібність олігархів

Про це в неділю пише  Sueddeutsche Zeitun, яка разом з іншими виданнями та Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) представила так звані «Райські документи».

«Супер-багатії «припаркували» в податкових оазах 7,9 трильйона євро. Понад 600 млрд євро щорічно переміщуються транснаціональними корпораціями за допомогою податкових схованок», - йдеться в документах розслідування.

Таким «раєм» - податковими оазами - були 19 здебільшого острівних держав, зокрема, Бермудські, Кайманові острови, Кука, Багами, Аруба, Антигуа, Вануату, Тринідад і Тобаго, Самоа, Домініка та інші.

Зазначених грошей, як підрахували економісти, вистачило б, щоб видати кожному жителю планети по 1 тисячі євро готівкою, відправити як мінімум на 4,5 року до школи дітей, які не мають доступу до освіти, годувати протягом 61 року всіх, хто сьогодні страждає від голоду.

Достовірність компромату на понад 120 політиків з 50 держав досить висока, адже інформаторів було не один-два, а 21. Більше 380 журналістів 96 видань 67 країн вивчили майже 13,5 млн конфіденційних документів двох фірм, що спеціалізуються на наданні послуг компаніям-одноденкам - юридичної фірми Appleby (Бермуди) і невеликої трастової компанії Asia City Trust зі штаб-квартирою в Сінгапурі.

У Німеччині сліди ведуть до близько тисячі осіб, серед яких мільярдери, аристократи, бізнесмени, спадкоємці, вкладники, засуджені шахраї, а також такі компанії, як Sixt (оренда автомобілів), Deutsche Post, Meininger Hotel Chain, Siemens, Allianz, Bayer і Deutsche Bank. Є в цій компанії і екс-канцлер Герхард Шредер. Послугами офшорної компанії він користувався, будучи незалежним директором» російсько-британської енергетичної компанії ТНК-ВР.

Тож судячи із цих даних, світ не мав би таких проблем, як би корупція не призводила людей до повного зубожіння. І проблема корупції стосується не лише України, чи якоїсь окремої держави, а кожного громадянина ції планети. Отже потрібно починати з себе, громадянином якої б країни ти не був. 

Матеріал підготувала Ірма Крат  


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: офшори
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.