Під загрозою існування провідних медичних інститутів України

23 января 2017, 16:40
Владелец страницы
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
1
157

Катастрофічне зменшення фінансування ставить на межу закриття ряд провідних медичних інститутів країни.

Не хочу ставати на жодну зі сторон конфлікту між в.о. Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун та директором Інституту серця Борисом Тодуровим у їх суперечці стосовно реформування медичної галузі в Україні.

В той же час, я глибоко стурбований долею провідних інститутів: Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова, Інституту кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска, Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова, Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, що відносяться до відомства Національної Академії медичних наук. Звичайно, НАМНУ потребує реформування, але не шляхом зменшення фінансування його інститутів.

Наразі фінансування цих провідних медичних закладів відбувається на рівні 20-30% від реальних потреб. Це означає відсутність коштів на закупівлю медикаментів та обладнання, оплату комунальних послуг і виплату заробітної плати одним із найкращих фахівців в країні. Існує реальна загроза припинення тепло- та енерго- постачання, скорочення більшої частини висококласних спеціалістів. Без необхідного догляду та обслуговування, неминучим є вихід з ладу складного та високовартісного обладнання, а відсутність опалення запустить процес руйнування сучасних операційних залів, лікувальних та операційних корпусів.

По суті, це ставить унікальні заклади, де тисячам українців роблять надскладні операції, на межу закриття. В медичних колах поширюється інформація, що таке урізання державного фінансування робиться з метою подальшої приватизації ряду унікальних медичних інститутів.

В зв'язку із катастрофічним зменшенням фінансування вищезгаданих інститутів та медичної галузі в цілому, як народний депутат України, я звернувся до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, з проханням втрутитись і недопустити знищення провідних медичних установ, зберегти науковий та медичний потенціалу України.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: медицина,МОЗ,Супрун,Ігор Мосійчук
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.