Нова кампанія з Угорщиною!

01 грудня 2016, 18:09
Власник сторінки
Блогер
0
67
Нова кампанія з Угорщиною!

В Закарпатській облраді відбулася перша зустріч з експертами Угорського центру розвитку Міністерства національного розвитку Угорщини щодо спільних грантових проектів на отримання фінансової допомоги.

     Їй передували нещодавні офіційні перемовини голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса і голови загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскара Шестака, який приїжджав на Закарпаття з робочим візитом.
    У ході цих перемовин обговорено актуальні питання співпраці, передусім у контексті участі двох областей у програмах транскордонного співробітництва Європейського Союзу, зокрема у програмі «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».
   На основі підготовлених проектних пропозицій було узгоджено позиції щодо потенційних можливостей спільної реалізації соціальних, екологічних та інфраструктурних проектів через Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА (ЄОТС ТИСА). Та домовлено протягом листопада-грудня 2016 року провести необхідні зустрічі за участі представників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування для підготовки матеріалів, що ляжуть в основу майбутніх проектів на отримання фінансової допомоги ЄС.
   - В Україні коштів немає або є їх мало, в Угорщині їх більше, та все ж недостатньо, багато грошей є у ЄС, – заявив Йосип Борто та додав: – То ж треба знайти шляхи доступу до цих джерел фінансування. Спільно з угорськими партнерами у нас є шанс підготувати такі проекти, які можуть виграти грант і мати фінансування з європейських джерел.
   Угорська сторона також виступила з рядом заяв та пропозицій, наприклад уповноважена директора Угорського центру розвитку Йоганні Шаркозі сказала: - Ми знаємо, що складний час очікування бажаних результатів, шлях – тривалий і нелегкий, але ми його пройдемо, – та підкреслила: – Як педагог, я люблю давати домашні завдання, то ж і нині ви їх отримаєте з тим, аби на наступній зустрічі було більше конкретних дій.
   Нагадаю, що буквально тиждень тому прем'єр-міністр Угорщини під час зустрічі з прем'єр-міністром України заявив рішення про відміну плати для українців за національні візи для українців. Національна віза не дає можливості рухатися по території Шенгену. Це не безвізовий режим. Після оформлення спрощеного режиму отримання угорського громадянства українцям (з якими зараз більше 100 тисяч жителів Закарпаття,серед яких не тільки "прості смертні") це наступний, на цей раз легальний, крок до того, щоб виманити з України "робочі руки" і добрі мізки, яких бракує в Угорщині, не більше. Тому співпраця з Угорщиною має і другу сторону медалі, можливо і ця сторона має вигоду, тільки для кого?
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: саммит,Закарпаття,Угорщина,співпраця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.